Trzy punkty zostają w Bielsku. Maja Szafran show

W hali bielskiego Rekordu miejscowe podejmowały Rolnika Głogówek. Był to ważny mecz dla układu tabeli przed fazą Play Off.

Lepiej mecz otworzyły “Rekordzistki”, które już w trzeciej minucie otworzyły wynik. Na listę strzelczyń wpisała się Maja Szafran, sprytnym strzałem pokonując Andżelikę Dąbek. Ta bramka podrażniła zespół z Opolszczyzny, który raz po raz starał się doprowadzić do wyrównania. Udało się to w 13 minucie, a piłkę do własnej bramki skierowała Magdalena Knysak. Dwie minuty później koronkowa akcja Rolnika, na bramkę uderza Aneta Langosz lecz Klaudia Ciupa odbija piłkę. Do futbolówki doskakuje Kinga Ejzel i wyprowadza zespół gości na prowadzenie. W odpowiedzi szybki kontratak wyprowadziły bielszczanki, obrończyniom urwała się Katarzyna Moskała i pewnym strzałem doprowadziła do remisu. W ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie Moskała w roli głównej. Po rykoszecie piłka trafia w słupek, spada pod nogi zawodniczki Rekordu a ta nie ma problemu by skierować ją do siatki. Na przerwę miejscowe schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę rozpoczęły ataki Rekordu. Bielszczanki konstruowały akcję za akcją, lecz świetnie w bramce spisywała się Dąbek. W 27 minucie bramkarka Rolnika musiała uznać wyższość rywalek, gdy po składnej akcji całego zespołu Magdalena Knysak podwyższyła na 4:2. Pięć minut później w rolach głównych ponownie miejscowe w rolach głównych. Trójkowa akcja Knysak – Moskała – Szafran wykańcza ta ostatnia i Rekord prowadzi już trzema bramkami. Więcej bramek nie zobaczyliśmy i to Rekord cieszył się z trzech punktów.