Turbine Poczdam gromi Werder Brema

Co za weekend piłkarskich pogromów w zachodnich ligach! Kolejne wielkie zwycięstwo odnotowało 1. FFC Turbine Potsdam z Małgorzatą Mesjasz rozbiło Werner Bremen 5:0.

Spotkanie nie można nazwać nudnym, obfitowało w strzały, akcje i oczywiście gole. Mecz zaczęły piłkarki drużyny Małgorzaty Mesjasz i to one dyktowały reguły gry. Pierwszego gola strzeliła dla Poczdamu Sara Agrez w 10′ minucie z rzutu karnego. Drugi raz do siatki trafiła zawodniczka Werner Bremen Anneke Borbe w 31′ minucie, jednak nie do siatki rywalek, a do własnej, co umocniło prowadzenie rywalek. Ostatniego gola pierwszej połowy strzeliła Gina-Maria Chmielenski w 40′ minucie po genialnym strzale. Te trzy gole zakończyły pierwszą połowę.

W drugiej strzelanie rozpoczęła genialna Chmielenski, która dopiero co zamknęła strzelanie w pierwszej połowie. To skutecznie odebrało piłkarkom z Bremy cała motywację, co było widać po ich grze ”bez serca”. Strzelecki popis 1. FFC Turbine Potsdam zamknęła Klara Melisa Klossler w 78′ minucie.

Mecz był rozgrywany w ramach Bundesligi. Następny mecz 1. FFC Turbine Potsdam zagra w ramach tych samych rozgrywek za tydzień w niedzielę z SC Sand. Natomiast Werner Bremen zagra w ramach Bundesligi za tydzień z SGS Essen.