foto. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

W Bielsku doszło do spotkania ekip, które mocno bronią się przed spadkiem z Ekstraligi. Bielszczanki ten mecz musiały wygrać, i długo udało im się utrzymać korzystny wynik. W ostatniej akcji meczu Olimpii udało się strzelić bramkę i wywieźć ważny punkt z Bielska

Mecz w Bielsku rozpoczął się z pół godzinnym opóźnieniem. Do tego wyjątkowo na ul. Młyńskiej, a nie na domowych obiektach na Startowej, ze względu na treningi młodzieżowej reprezentacji Anglii, która w najbliższym czasie w Bielsku podejmie Polskę.

Dla Rekordu ten mecz miał być ostatnią szansą na doskoczenie do Tarnovi i dzisiejszego rywala ze Szczecina. I dużo nie brakłoby już w piątej minucie meczu dobre podanie od Wiktorii Nowak wykorzystała Klaudia Adamek, ale dojść fatalnie skiksowała. Po dwunastu minutach Rekord prowadził 1-0, w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazła się Magdalena Skolarz, i umieściła piłkę obok bezradnej Radkiewicz.

W 20. min. ręką w polu karnym zagrywają bielszczanki, ale Natalia Oleszkiewicz nie wykorzystała nadarzającej się szansy z jedenastego metra.

Tuż przed przerwą Klaudia Adamek minęła Natalię Radkiewicz, ale piłkę zmierzającą do bramki wybiły z linii bramkowej podopieczne Tomasza Bieleckiego.

W drugiej połowie przyjezdne zagrały dużo lepiej, ale piłka do bramki drogi znaleźć nie chciała. Trzeba też oddać, że Klaudia Ciupa kilkoma pewnymi interwencjami dawał drużynie znak, że trzy punkty są bardzo blisko.

W 79. min. bielszczanki popełniły fatalny błąd przy wybiciu piłki z własnego pola karnego. Na dwudziestym metrze prezent otrzymała Natalia Olszekiewicz i strzałem w długi róg pokonała Klaudię Ciupę.

Od utraty bramki, w piłkarki Mateusza Żebrowskiego weszły nowe siły, i to zaowocowało bramką w samej końcówce spotkania. Idealne podanie wykończła mocnym strzałem pod poprzeczkę Maja Szafran, w ostatniej akcji meczu Szymaszek wcisnęła piłkę do bramki Rekordu i mecz zakończył się wynikiem 2-2.