fbpx

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zakończony!

Z powodu pandemii koronawirusa nie dojdą do skutku dalsze etapy 20. edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj, że w porozumieniu ze sponsorami, całe wydarzenie zakończy się na etapach powiatowych.

W trosce o zdrowie dzieci uczestniczących w turnieju nie odbędą się finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Polsce turniej dla dzieci, podzielony na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Rywalizują w nim zarówno drużyny chłopców, jak i dziewcząt. Ambasadorkami turnieju są między innymi Nina Patalon, Paulina Dudek, Aleksandra Rompa (Sikora) oraz Ewa Pajor.

Kluczem do podjęcia takiej decyzji była troska o zdrowie dzieci, trenerów i rodziców. Bezpieczeństwo uczestników Turnieju jest dla nas wszystkich najwyższą wartością, dlatego zakończenie rozgrywek XX edycji jest najrozsądniejszą decyzją. Kontynuowanie rozgrywek w obecnej sytuacji byłoby również pozbawione wielu radosnych chwil i wrażeń, które daje uczestnictwo w Turnieju w normalnych warunkach, co tylko potwierdza słuszność podjętej decyzji. Mocno wierzymy jednak, że wkrótce będzie można wrócić do gry i znowu będziemy oglądać dziecięcą radość na meczach i piękne gole – powiedział Jan Bednarek, wiceprezes PZPN do spraw piłkarstwa amatorskiego cytowany przez portal „Łączy nas piłka”.

Other Articles

EkstraligaNewsyNiższe ligiPolska
NewsyReprezentacjaReprezentacja AReprezentacjeZagranica

Leave a Reply