Orlen I Liga: Twierdza zdobyta. Skra Częstochowa pokonana na własnym stadionie

Hydrotruck Radom wywiózł z Częstochowy cenne zwycięstwo. Pierwsze punkty w tym sezonie na własnym stadionie straciła Skra Częstochowa, ulegając 1:2.

Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom wyszedł na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia gospodyń. Do przerwy nie padło już więcej goli i piłkarki z Częstochowy schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Mała liczba okazji oraz bramek pozostawiła lekki niedosyt kibicom. Po przerwie zawodniczki Skry starały się znaleźć drogę do bramki Ptaszek, a trener Patryk Mrugacz dokonał kilku zmian jednak bez powodzenia. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:2. Tym samym Hydrotruck Radom jest pierwszą drużyną, która w tym sezonie wywiozła trzy punkty z Częstochowy.

Hydrotruck Radom w 10. kolejce zagra u siebie ze Sportis KKP Bydgoszcz. Skra Częstochowa najbliższy mecz rozegra na własnym stadionie z Polonią Środa Wlkp.