Tyska Polonia oraz GKS Katowice rezerwują bilety na MMP U15 w Poznaniu

W piątej grupie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Tychach spotkały się katowickie zespoły GKS-u oraz UKKS-u, Skra Częstochowa oraz Polonia Tychy. Za niecały miesiąc, tym razem w Poznaniu spotkamy się z Polonią Tychy oraz GKS-em Katowice, które uzyskały awans na te imprezę.

Terminarz ułożył się tak że pierwsze spotkanie to debry Katowic. Mecz lepiej rozpoczęły piłkarki GieKSy, zdobywając gola już w 3. minucie spotkania za sprawą Pauliny Kociuby. Radość nie trwała długo i po chwili mieliśmy 1-1, a wyrównującą bramkę zdobyła Nicola Gałuszka. W drugiej połowie gola ponownie zdobyła Gałuszka i UKKS był bliżej wygranej. W końcówce spotkania, atomowym strzałem pod porzeczkę zaskoczyła bramkarkę UKKS-u Alicja Wojtas doprowadzając do remisu w tym meczu.

GKS Katowice – UKKS Katowice 2:2

W drugim spotkaniu, gospodynie turnieju podejmowały częstochowską Skrę. Już niespełna 180 sekundach z gola cieszyły się tyszanki. Gola na 1-0 zdobyła Nikola Siwek. W 7. minucie sprytem wykazała się Maja Grzechnik. Popularna “Dzieciak”  podwyższyła prowadzenie tyskiego zespołu. Początkiem drugiej połowy Skra nawiązała kontakt za sprawą bramki Pauliny Idzik. Kontakt trwał tylko chwilę. Raptem 45 sekund później Polonia prowadziła już 3-1. Szybką kontrę wykorzystała Emilia Muszyńska

Na 6. min przed końcem ponownie zrobiło się kontaktowo. Gola zdobyła Dominika Kowalska, i tyszanki do końca drżały o zwycięstwo. Mecz zrobił się nerwowy, zawodniczki wykorzystały limit fauli, wynik spotkanie jednak pozostał bez zmian.

Polonia Tychy – Skra Ladies Częstochowa 3:2

W kolejnym pojedynku Skra Częstochowa podejmowała GKS Katowice. Mecz piorunująco rozpoczęły katowiczanki obejmują prowadzenie już w 35. sekundzie spotkania. Po 120 sekundach GKS Katowice prowadził już 2-0 i sytuacja Skry stawała się bardzo ciężka. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczne Sebastiana Kawulki wbiły 2 gole i jego podopieczne prowadził 4-1. Gola dla Skry zdobyła Paulina Idzik.

W drugiej połowie do gry powolutku wracały częstochowianki, gola na 4-2 w 2. min II połowy zdobyła ponownie Idzik Choć kilka sekund później GieKSa ponownie odskoczyła za sprawą Oliwia Rak. A Gole dołożyła także Karolina Macioł oraz Weronika Baumert. GieKSa nie dałą najmniejszych szans Skrze, dla która te porażka oznaczała koniec marzeń o wyjeździe na turniej finałowy do Poznania.

Gole w pierwszej połowie meczu dla GKS-u Katowice zdobywały Wiktoria Stalmach, Weronika Baumert, Paulina Kociuba, Amelia Golemiec.

Skra Ladies Częstochowa – GKS Katowice 2:7

Koniec II kolejki to spotkanie tyskiej Polonii z katowickim UKKS-em. Po chwilowym oblężeniu tyskiej bramki, gole zdobyła tyska Polonia. Już w 1. minucie spotkania gola zdobyła Nikola Siwek, a tuż potem Maja Grzechnik.  W 5. minucie kunsztem bramkarskim broniąc karnego wykazała się Agata Kuś. W 7. min. na 2-1 gola zdobyła Antonina Dzierdęga, ale szybką odpowiedź zanotowały polonistki za sprawą Mai Grzechnik. Tuż przed przerwą podopieczne duetu Dariusz Grzesik-Adam Chomka zdobył gola nr 4 za prawą Nikoli Siwek. Po tej bramce chwilę zawahania ponownie wykorzystała Dzierżęga, czym ustaliła wynik pierwszej połowy na 4:2.

Po 90. sek. II połowy ponownie zrobiło się ciekawie. Gola na 4:3 zdobyła Laura Kosno, czym przedłużyła szansę katowickiej drużyny na awans do poznańskiego turnieju.

Na 7. minut przed końcem ponownie Grzechnik wpisała się na listę strzelców. Wymiana ciosów w tym meczu była porażająca. Dla tyszanek zwycięstwo przypieczętować mogło awans, jednocześnie ograniczając mocno możliwości UKKS-u. Ozdobą tego spotkania był gol na 6:3. Maja Grzechnik w sytuacji sam na sam z bramkarką postawiła na lob, który wpadł do bramki idealnie.

Polonia Tychy – UKKS Katowice 6:3

W III kolejce bardzo ważny mecz przydał katowiczankom. Musiały wysoko wygrać, oraz liczyć na tyską Polonię by mieć szanse na awans. Mecz szybko zaczęły katowiczanki za sprawą Laury Kosno, jednak równie szybką odpowiedź zaliczyła Skra za sprawą Kai Cierpiał. Zmotywowana ekipa spod Jasnej Góry w tuż przed przerwą wyszła na prowadzenie. Ważnego gola zdobyła Paulina Idzik. W 17. minucie gry szanse UKKS-u przekreśliła Dominika Kowalska strzelając trzeciego gola dla Skry. Częstochowianki mocnym akcentem pożegnały się z turniejem eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

UKKS Katowice – Skra Ladies Częstochowa 1:3

Ostatni mecz ułożył się tak że zagrały ze sobą zespoły pewne już awansu.  Mecz mocnym akcentem rozpoczęły piłkarki z Katowic. Gola zdobyła Weronika Baumert już na początku spotkania. W 8. minucie GieKSa podwyższyła na 2-0 za sprawą Oliwii Rak i była blisko zajęcia pierwszego miejsca w tej grupie eliminacji. W drugiej połowie gola dołożyła Karolina Macioł i GieKSa z pierwszego miejsca awansowała na Poznański turniej, na który pojedzie razem z Polonią Tychy.

GKS Katowice – Polonia Tychy 3:0

Tabela Turnieju

1 GKS Katowice 7 12-4
2 Polonia Tychy 6 9-8
3 Skra Ladies Częstochowa 3 7-11
4 UKKS Katowice 1 6-11
Turniej w Tychach sędziowali: pani Izabela Mnicha oraz panowie Piotr Koloczek i Tomasz Wanicki.

Serdeczne podziękowania dla jednego z rodziców Młodej Akademii GKS-u Katowice za udostępnienie zdjęcia do artykułu.