U-17: Francuzki zdemolowały reprezentację Polski w meczu o awans

W decydującym o awansie do finałów mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski przegrała 1:6 z Francją i to nasze rywalki wystąpią w turnieju finałowym.

Spotkanie rozpoczęło się wspaniale dla reprezentacji Polski, która po strzale Grzywińskiej w pierwszej minucie spotkania piłka odbiła się od słupka uderzyła w zawodniczkę Francji (Marques) i wpadła do siatki.  Francuzki starały się szybko odpowiedzieć ale bez konsekwencji dla nas, w pierwszej akcji po utracie gola, uderzona piłka szybuje nad bramką. Później rozpoczęła się już dominacja na naszej połowie francuskiej drużyny. W 10.minucie próbę wyjścia z atakiem i z tej akcji rzut rożny, ale to niestety za mało, cofamy się. Później jest już tylko gorzej. Najpierw w 13 minucie z rzutu wolnego drużyna Francji strzela na 1-1 (Swierot). A po kolejnych czterech minutach jest już 2-1. W 17.minucie po indywidualnej akcji zawodniczki Francji, która mija w polu karnym nasze obrończynie i lekkim technicznym strzałem umieszcza piłkę przy słupku w naszej bramce (Chossenotte). W dalszej części spotkania nasza drużyna popełnia dużo błędów przy wyprowadzeniu piłki, mamy problemy z wyjściem z własnej połowy i niestety częste straty piłki. Widać, że Francuski kontrolują grę wyglądają na drużynę lepiej zorganizowaną i szybszą. W 44.minucie co prawda Patrycja Banach jeszcze broni kolejny strzał ale po rzucie rożnym w 45.minucie musi skapitulować. Piłka trafia najpierw w poprzeczkę, uderza w głowę francuską zawodniczkę (Swierot) i wpada do bramki. W końcówce mamy jeszcze kilka błędów przy wyprowadzeniu ale na szczęście, mamy przerwę.

Z nadziejami przystępujemy do drugiej połowy, licząc na odrobienie strat bramkowych. Początkowo widać, że przerwa dobrze podziałała na nasze zawodniczki i w pierwszych minutach drugiej połowy nasze reprezentantki zaczynają grać więcej i szybciej piłką. Zapału starcza niestety tylko na kilka minut i pojawiają się niedokładności, co wykorzystują nasze przeciwniczki. Wszystkie nasze ataki są neutralizowane przez zespół francuski, który wyprowadza groźne akcje. W 62.minucie rzut rożny, piłka przedłużona w polu karnym i Rossi popisuje się fenomenalnym strzałem z lewej nogi. Nasza bramkarka jest bez szans. W 67.minucie próba ataku z naszej strony zakończona strzałem Natalii Rohn ale nad bramką. W 72.minucie znów francuski mają dwa rzuty rożne i na nieszczęście dla nas wykorzystują jedno z dośrodkowań, strzałem głową uderza zawodniczka, która była strzelczynią bramki samobójczej (Marques) dla nas w 1 minucie. O końcówce meczu można jedynie dodać, iż zabrakło nam argumentów na zmianę wyniku lub chociażby strzelenie bramki.  Drużyna Francji w 88.minucie podwyższa wynik strzelając 6 bramkę. Zawodniczka Francji Elimbi Gilbert po przebiegnięciu połowy boiska strzela bramkę i ustala wynik spotkania.

EL.ME U-17 – 3.kolejka
Francja – Polska 6:1 (3:1)
Marques 1′(s) – Marques 13′, Swierot 45′, Chossenotte 17′, Rossi 62′, Marques 88′

Sędzia: Miriama Matulova (Słowacja) – Maria Sukenikova (Słowacja), Nikolett Bizderi (Węgry).

kartki: Rossi [ ż/k], Cyraniak [ż/k]

Francja: Belhadj, Liaigre, Marques, Swierot, Coutel (64′ Dumets), Chossenotte (68′ Calba), Elimbi Gilbert, Touriss, Felden, Mendy, Rossi (76′ Boisset) (sub. Lebrun, Belhout Achi, Boisset, Betmilliani, Calba, Oillic, Gstalter, Mossard)

Polska: Banach, Gąsiorek, Bałdyga, Lewicka (59′ Guzik), Szymczak, Piksa (46′ Jędzrzejewska), Kuleczka, Cyraniak, Grzywińska, Kozarzewska (46′ Rohn, 80′ Półrolniczak), Witek (sub. Urbańczyk, Kłębek, Kowalczyk, Ostrowska, Rohn, Piętakiewicz, Guzik, Jędrzejewska, Półrolniczak)