U-19: Pomimo gry w przewadze Polki przegrywają z Francuzkami

W drugim spotkaniu do eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3. Po dwóch kolejkach z jednym punkcie na koncie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Francuzki wyszły na prowadzenie w jedenastej minucie spotkania po tym jak Launa Ribadeira wykorzystała znakomite podanie i w sytuacji sam na sam pokonała Seweryn. Przed przerwa fatalną stratę w środku boiska skończyła się bramką w wykonaniu Melween Ndongalan, która wykorzystała podanie od Ribadeiry i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy faulowana przez Oceane Toussainte była Julia Jendrzejewska, która znajdowała się w sytuacji sam na sam z bramkarką Trójkolorowych, która za swój faul otrzymała czerwona kartkę. Polki grając w przewadze jednej zawodniczki zaczęły grać ofensywniej i w 71.minucie Natalia Rohn, która wykorzystała zagranie z prawej strony boiska i z bliskiej odległości umieściła piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry faulowana w polu karnym była Delacellery, a rzut jarny na bramkę zamieniła Ribadeira.

W pierwszym spotkaniu reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią o czym pisaliśmy TUTAJ. Ostatnie spotkanie młodzieżowa reprezentacja Polski rozegra w poniedziałek o godzinie 14:00 z Irlandią Północną.