fbpx

U reprezentantki Hiszpanii wykryto guza mózgu! „Za mną najtrudniejszy mecz w karierze”

Grająca obecnie w Atlético Madryt Virginia Torrecilla przeżyła w ciągu ostatnich dni niezwykle trudne chwile. W ubiegłym tygodniu badania wykazały u niej bowiem guza mózgu. Nowotwór nie był jednak złośliwy i reprezentantka Hiszpanii jest już po operacji.

Na początku ubiegłego tygodnia 25-letnia pomocniczka zaczęła odczuwać niepokojące sygnały, że nie wszystko z jej zdrowiem jest w porządku. Najpierw bolała ją głowa, następnie szyja. Piłkarka, która w listopadzie zanotowała pełne 90 minut w spotkaniu przeciwko reprezentacji Polski, nie zlekceważyła sprawy i udała się do szpitala w Pampelunie, gdzie 14 maja wykryto u niej nowotwór. Już cztery dni później przeszła zabieg usunięcia guza mózgu – Lekarze powiedzieli, że nowotwór nie jest złośliwy, ale możecie sobie wyobrazić, co to dla mnie oznaczało. Postanowiono działać natychmiast – powiedziała Hiszpanka na filmie opublikowanym wczoraj w mediach społecznościowych.

Torrecilla nadal przebywa w Klinice Uniwersytetu Nawarry, jednak już nie w Pampelunie, a w jej madryckim oddziale. Rokowania są dobre – Wszyscy mówią, że operacja zakończyła się sukcesem. Nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała przejść przez coś takiego. Za mną najtrudniejszy mecz w karierze. Jeśli kiedyś żyłam pełnią życia, to teraz będę doświadczać go dwa razy mocniej – szczerze wyznała piłkarka Atlético.

Reprezentantkę Hiszpanii czeka teraz rehabilitacja i nie jest jeszcze znana data jej możliwego powrotu do piłkarskich treningów. W tym sezonie 25-latka w barwach klubu z Madrytu rozegrała 20 ligowych spotkań i sięgnęła po wicemistrzostwo kraju.

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply