UAM Poznań zwycięża i pozostaje niepokonany na własnej hali

Po ostatniej porażce z drugim w tabeli zespołem z Górzna, drużyna UAM Poznań ponownie powrócił na zwycięskie tory i w 9. kolejce Ekstraligi Futsalu w swoim ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej przed własną publicznością wygrał z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego 6:0.

Poznanianki fenomenalnie rozpoczęły spotkanie, bowiem już w 30 sekundzie bramkę dla gospodyń, po podaniu Alicji Zając, zdobyła strzałem piętką Zuzanna Sawicka. Asystująca przy pierwszym trafieniu kapitan UAM Poznań jeszcze w pierwszej minucie miała szansę na podwyższenie prowadzenia, po tym jak odebrała piłkę Agnieszce Gołębiowskiej, ale strzał zawodniczki nad poprzeczkę przeniosła Natalia Mikuła. Kolejną okazję na zdobycie bramki przez gospodynie miała Paula Fronczak po przejęciu piłki w środku pola, jednak jej strzał był niecelny i piłka potoczyła się tuż obok słupka. Zespół z Poznania po objęciu prowadzenia kontrolował spotkanie przez długie rozgrywanie piłki na połowie przeciwniczek, natomiast Uniwersytet Warszawski mógł liczyć jedynie na szybkie przeprowadzenie kontry długim podaniem pod pole karne gospodyń. Przy jednym z kontrataków po nieudanym rozegraniu wyrzutu z autu  przez zespół UAM Poznań piłkę przejęła Antonina Białek, która świetnie znalazła wbiegającą na stronę przeciwniczek Kornelię Bińczyk, ale strzał osamotnionej zawodniczki UW obroniła Dominika Dewicka. Drużynie gości brakowało dokładności przy podaniach w grze ofensywnej, natomiast grą w obronie skutecznie powstrzymywała ataki Mistrzyń Polski. Zespół z Poznania coraz częściej oddawał strzały z dystansu, kilkukrotnie próby swoje oddała Paula Fronczak. Dopiero w 16’, po przejęciu piłki w środku pola przez Alicję Zając i mocnym strzale kapitan, zdobyły drugą bramkę. Dwie minuty później Eliza Ostrowska celnym podaniem odnalazła wbiegającą Paulę Fronczak, która uderzeniem z pierwszej piłki zdobyła trzecią bramkę dla gospodyń.

Po przerwie nadal dominowały w grze stwarzając kolejne okazje na zdobycie bramki, ale defensorki UW skutecznie strzegły własnej bramki. Szansę na kolejne trafienie miała Paula Fronczak, ale strzał zawodniczki UAMu w porę zablokowała Julia Przybyłkowicz, z kolei próbę zdobycia gola przez Elizę Ostrowską udaremniła Agnieszka Gołębiowska. Dopiero sprytne rozegranie rzutu rożnego, kiedy to Eliza Ostrowska podała do niepilnowanej Pauli Fronczak, która następnie oddała strzał z dystansu, pozwoliło drużynie z Poznania zdobyć kolejną bramkę. Po chwili obiecującą kontrę zainicjowała nalewym skrzydle Anita Sikora, jednak akcję zespołu gości w porę przerwała Patrycja Sutkowska. W 35’ kolejne trafienie gospodynie zdobyły po niefortunnym zagraniu kapitan UW, kiedy dogranie Patrycji Sutkowskiej wzdłuż linii końcowej do Alicji Zając przecięła Julia Przybyłkowicz i posłała piłkę wprost do własnej bramki. Po piątej straconej bramce, po stronie UW Natalię Mikułę między słupkami zastąpiła Zuzanna Nikisz, ale chwilę po wejściu na boisko świeżo wprowadzona bramkarka musiała skapitulować po świetnym dograniu Laury Czudzińskiej do Zuzanny Sawickiej, która zdobyła swoje drugie trafienie w spotkaniu. Przy wyniku 6:0 nastąpiła również zmiana w bramce UAMu i Dominikę Dewicką zastąpiła Anna Laskowska. W ostatnich minutach spotkania o czas poprosiła trener UW, Maria Wąsowska. Choć zostało niewiele czasu i dla drużyny gości nie było nawet szans na wyrównanie to po krótkiej przerwie zawodniczkom Uniwersytetu Warszawskiego udało się kilkukrotnie zagrozić bramce Poznania. Po dobrym wznowieniu z bramki przez Zuzannę Nikisz, piłkę otrzymała Kornelia Bińczyk. Zawodniczka UW oddała strzał, ale został on sparowany przez Annę Laskowską, jednak po interwencji piłka znalazła się przy Emilii Jarzynie, która również uderzała na bramkę, ale jej próba trafiła w słupek. W ostatniej obiecującej akcji dla gości ponownie brały udział Kornelia Bińczyk i Emilia Jarzyna, ale i tym razem nie udało się zdobyć bramki po tym jak akcję przerwała Eliza Ostrowska ratując zespół przed utratą bramki.