UAM z podwójną koroną

Zawodniczki AZS UAM Poznań zdominowały fustal w obecnym sezonie. Po zdobyciu Mistrzostwa Ekstraligi, dziś we własnej hali zdobywają Puchar Polski pokonując drużynę LKS Rolnik B. Głogówek.

Od pierwszych minut gospodynie narzuciły swój styl gry stwarzając sobie groźne sytuacje pod bramką Rolniczek, jednak dobrze interweniowała Dąbek. W 9 minucie spotkania Poznanianki a dokładnie Zuzanna Sawicka otworzyła wynik spotkania, zdobywając bramkę głową po wrzutce Patrycji Sutkowskiej. Przyjezdne sporadycznie próbowały zagrozić UAM-owi jednak ich ataki powstrzymywała defensywa Poznania.  Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Alicja Zając podwyższa na 2:0.

Po zmianie stron Zawodniczki z Głogówka zagrały bardziej ofensywnie stwarzając sobie coraz groźniejsze sytuacje. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miała Kinga Ejzel, która po indywidualnej akcji minęła defensywę i bramkarkę Poznania jednak trafiła tylko w słupek. W 33. minucie spotkania gospodynie podwyższyły na 3:0 po zespołowej akcji piłkę do pustej bramki skierowała Patrycja Sutkowska. Poznanianki mając olbrzymią przewagę wysoko i zasłużenie zdobywają Puchar pokonując Rolnika Głogówek, choć należy też pozytywnie ocenić postawę przyjezdnych ,że podjęli  walkę przez co byliśmy świadkami otwartego futsalu. Poznanianki zdobywają podwójną koronę a zawodniczki Rolnika pamiątkowy srebrny medal po dwóch sezonach przerwy, lecz  historyczny w rozgrywkach Pucharowych.

Finał Pucharu Polski w Futsalu
AZS UAM Poznań – LKS Rolnik B. Głogówek 3:0 (2:0)
9’Sawicka, 19′ Zając, 33’Sutkowska

kartki: Misiak [ż/k]

AZS UAM: Dewicka – Czudzińska, Zając, Lichtensteisn, Ostrowska- Laskowska, Ładniak, Śliwińska, Sawicka, Witoń, Kuleczka, Sutkowska, Fronczak

Rolnik: Dąbek – Pawłowska,  Kiersztajn, Misiak,  Chruściel- Ejzel, Duda, Wojtas, Sobkowicz,  Juchno