Udany debiut Martyny Wiankowskiej w 1. FC Köln

Martyna Wiankowska zadebiutowała w 1. FC Köln w wygranym meczu 1/16 Pucharu Niemiec przeciwko SFC Stern 1990. Drużyna reprezentantki Polski wygrała 10:0 i awansowała do kolejnej rundy.

Występujący w Frauen-Regionalliga Nordost SFC Stern nie miał większych szans z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej zespole z Kolonii. Po pierwszej połowie popularne Koziołki prowadziły 6:0, a na listę strzelców trzykrotnie wpisała się Sharon Beck, a dwa gole dołożyła Marleen Schimmer, a jedną bramkę zdobyła Heber. W drugiej części spotkania do bramki przeciwniczek trafiała Meike Messmer, Dora Zeller, Andrea Gavrić oraz Gierig.

Martyna Wiankowska na boisku przebywała do 63. minuty, gdy została zmieniona przez Andrea Gavrić. Poza kadrą zespołu z Kolonii znalazła się Adriana Achcińska oraz Natalia Padilla-Bidas.