fbpx

UEFA podjęła decyzję w sprawie młodzieżowych mistrzostw Europy!

Komitet Wykonawczy UEFA po konsultacja z 55 federacjami podjął decyzję o odwołaniu turnieju Elite Round i turnieju finałowego mistrzostw Europy U-17, które miały odbyć się w Szwecji w dniach 4-10 października.

Zgodnie z ustaleniami w mistrzostwach świata zagrają drużyny, które mają najwyższy współczynnik w rankingu (Anglia, Niemcy i Hiszpania, w kolejności alfabetycznej).

Decyzję podjęto w celu zminimalizowania dodatkowych obciążeni finansowych dla federacji krajowych spowodowanych warunkami higienicznymi, które mają wpływ na podróżowanie, zakwaterowanie, oraz testami na COVID-19 – czatami na oficjalnej stronie UEFA.

Zgodnie z ustaleniami runda kwalifikacyjna U-17 zostanie rozegrana w formie 13 mini – turniejów do końca lutego 2021 roku. Nie odbędzie się turniej Elite Round, który zastąpi faza play-off. Faza ta zakończy się do końca marca przyszłego roku, a turniej finałowy zostanie rozegrany w maju na Wyspach Owczych.

Reprezentacja Polski U-19 turniej kwalifikacyjny rozpocznie w lutym przyszłego roku, a odbędą się one w formie 12 mini-turniejów. Drużyny, które awansują z turnieju kwalifikacyjnego o awans do finałów powalczą w fazie play-off, która zostanie rozegrana w kwietniu 2021 roku. Finał odbędzie się w lipcu 2021 roku na Białorusi.

Mistrzostwa Europy U-17 w 2021 roku zorganizują Wyspy Owcze, a rok później najlepsze piłkarki do lat 17 gościć będzie Bośnia I Hercegowina.

 

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply