Trener Pajor i Kiedrzynek odejdzie z klubu!

W sezonie 2020/2021 Stephan Lerch po raz ostatni poprowadzi piłkarki VfL Wolfsburg. Szkoleniowiec drużyny Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek opuści zespół “Wilczyc” z końcem czerwca przyszłego roku.

Tę zaskakującą wiadomość przekazał dziś Wolfsburg w oficjalnym komunikacie. Powodem odejścia 36-letniego trenera jest niedogadanie się z klubem w sprawie przedłużenia wygasającego za niespełna rok kontraktu.

Przykro mi, że Stephan podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu, który wygasa w przyszłym roku. Oczywiście chcieliśmy kontynuować wspólny sukces, jakim było zdobycie sześciu trofeów od 2017 roku. Fakt, że podjął on swoją decyzję wcześnie, daje nam jednak czas na zaplanowanie z wyprzedzeniem tak ważnej roli. Jestem przekonany, że w czasie, który wciąż mamy razem, będziemy mogli świętować o wiele więcej sukcesów – powiedział Ralf Kellermann, dyrektor sportowy mistrzyń Niemiec cytowany przez klubową stronę internetową.

Stephan Lerch pierwszy zespół Wolfsburga przejął z początkiem lipca 2017 roku, jednak w klubie zatrudniony jest od 2013. Najpierw prowadził bowiem rezerwy aktualnych mistrzyń Niemiec, a następnie piastował posadę szefa ds. rozwoju młodzieży oraz był asystentem pierwszego trenera. Na chwilę obecną niemiecki szkoleniowiec ma na swoim koncie dokładnie 100 spotkań w roli trenera “Wilczyc”. Podczas trzyletniej pracy trzykrotnie sięgał po krajowe mistrzostwo oraz puchar. W sezonie 2017/2018 udało mu się także dojść do finału Ligi Mistrzyń, gdzie “Die Wölfinnen” przegrały jednak 1:4 z Olympique Lyon.

W obecnej kampanii Lerch ma szansę na co najmniej powtórzenie tego sukcesu. W rozgrywanym w Hiszpanii turnieju finałowym klub Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek rozpocznie rywalizację od ćwierćfinału ze szkockim Glasgow City, a w półfinale zagra z lepszymi z pary Atlético Madryt – FC Barcelona.

To wciąż prawdziwy zaszczyt i wyzwanie, aby trenować jedną z absolutnie czołowych drużyn kobiecej piłki nożnej w tak niesamowitych warunkach. Mimo to zdecydowałem, że po ośmiu wspaniałych latach podejmę nowe wyzwanie latem 2021 roku. Nie wiem jeszcze, dokąd zaprowadzi mnie moja kariera od przyszłego roku, ponieważ obecnie skupiam się na wyłącznie na osiągnięciu wszystkich celów, które wyznaczyliśmy sobie z VfL. Nie mogę się doczekać wielu wyzwań, które przyniesie nowy sezon – powiedział Stephan Lerch dla oficjalnej strony VfL Wolfsburg.

 

fot. vfl-wolfsburg.de

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
NewsyReprezentacjaU-17U-19

Dodaj komenntarz