UKS 3 Staszkówka Jelna
fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna zbroi się przed startem nowego sezonu. Pierwszoligowiec ogłosił wczoraj w nocy zakontraktowanie Pauliny Wałaszek i Kornelii Dudziak. 

Obie te piłkarki w minionym sezonie rywalizowały w Ekstralidze. Obie również reprezentowały Tarnovię Tarnów. Po roku gry w elicie zawodniczki te musiały ze swoim zespołem przełknąć gorycz spadku. W I lidze nie zagrają one już dla Tarnovii, a w UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Paulina Wałaszek Tarnovię reprezentowała od sezonu 2014/2015. Była ważnym punktem ekipy, która zanotowała przed ponad rokiem historyczny awans do Ekstraligi. Tam 23-letnia pomocniczka rozegrała 18 meczów.

Kornelia Dudziak (na zdjęciu) miała znacznie krótszy staż gry w ekipie z Tarnowa. 22-latka spędziła tam bowiem trzy sezony. Jej dorobek z minionego sezonu Ekstraligi to 18 rozegranych spotkań i jedna strzelona bramka.

Teraz piłkarki te ponownie będą występować w jednej drużynie, lecz już w innych barwach. UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna ma przed sobą trzeci z rzędu sezon na poziomie I ligi. Dwa poprzednie, zespół z Małopolski zakończył na siódmym miejscu w tabeli.

To już piąty ogłoszony letni transfer pierwszoligowca. Wcześniej nowymi piłkarkami “Trójeczki” zostały Agnieszka Haberna, Paulina Młodzik, Aleksandra Dziób i Natalia Kuźdub. Aleksandra Cygan oraz Anita Romuzga podpisały natomiast z klubem nowe kontrakty. Odeszły z kolei Julia Leśniak, Paulina Piksa i Lívia Potengová.

Podopieczne Wojciecha Mroza nowy sezon I ligi rozpoczną w sobotę, 13 sierpnia o godzinie 14:00 domowym pojedynkiem z SWD Wodzisław Śląski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here