Ranking FIFA Kobiet: awans Polek, mistrzynie Europy poza TOP3

Najnowszy Ranking FIFA Kobiet przyniósł sporo zmian. Reprezentacja Polski awansowała o jedno miejsce, natomiast na drugą lokatę wysunęły się wicemistrzynie Europy – Niemki. Triumfatorki EURO 2022, Angielki, wskoczyły z kolei na czwartą pozycję.

Biało-Czerwone są obecnie w światowym rankingu na 32. miejscu. To awans o jedną lokatę w porównaniu do poprzedniego, opublikowanego w połowie czerwca zestawienia. Co więcej, Polki nie musiały nic robić, by zanotować minimalny awans. W ostatnim czasie bowiem podopieczne Niny Patalon nie zanotowały żadnej wygranej. 29 czerwca przegrały bowiem 1:3 w Grodzisku Wielkopolskim z reprezentacją Islandii.

Liderkami Rankingu FIFA Kobiet są Amerykanki, dotychczas również plasujące się na pierwszej lokacie. Zmiany natomiast zaszły za ich plecami. Z drugiego miejsca spadły tymczasem Szwedki, które niedawne EURO 2022 zakończyły na etapie półfinału. Ich miejsce zajęły finalistki – Niemki. Nasze zachodnie sąsiadki awansowały z piątej pozycji. Tuż za ekipą ze Skandynawii, a co za tym idzie za podium rankingu znalazły się aktualne mistrzynie Europy. Reprezentacja Anglii awansowała aż o cztery miejsca. Drugie półfinalistki EURO 2022, Francuzki są zaraz za nimi na 5. lokacie.

Najbliższe rywalki reprezentacji Polski również zanotowały awans. Kadra Albanii, z którą biało-czerwone zagrają 1 września, przeskoczyła z 74. na 71. miejsce. Niżej są z kolei ostatnie przeciwniczki Polek w eliminacjach Mistrzostw Świata. Kosowo jest aktualnie 113. To spadek o trzy miejsca. Podopieczne Niny Patalon zmierzą się z nimi w Lublinie 6 września.

Ranking FIFA Kobiet (w nawiasie zmiana miejsca w porównaniu z poprzednim zestawieniem):

1 USA 
2 Niemcy (+3)
3 Szwecja (-1)
4 Anglia (+4)
5 Francja (-2)
6 Holandia (-2)
7 Kanada (-1)
8 Hiszpania (-1)
9 Brazylia 
10 Korea Południowa

32 Polska (+1)

71 Albania (+3)

113 Kosowo (-3)

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Dodaj komenntarz