UWCL: Skromna zaliczka Chelsea przed rewanżem

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzyń Chelsea wygrała 1:0 z Barceloną po trafieniu Erin Cuthbert.

Pierwsze pół godziny toczyło się pod dyktando Barcelony, która przez znaczną większość czasu utrzymywała się przy piłce i stwarzała zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Hannah Hampton, jednak w najważniejszej statystyce, czyli bramkach wciąż widniało 0. W ostatnim kwadransie ,,The Blues” nieco się uaktywniły i kilka razy podeszły pod pole karne Barcelony. W 40. minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Erin Cuthbert, która wykorzystała wyśmienite podanie od Sjoeke Nusken. Podpieczne Emmy Hayes schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana. Mistrzynie Anglii sprawiły niemałe kłopoty Barcelonie. W 53. minucie arbiter spotkania, Stephanie Frappart podyktowała rzut karny dla Barcelony za zagranie ręką Kadeishy Buchanan. Po wideoweryfikacji anulowała jednak jedenastkę. Niecałe dziesięć minut później francuska sędzia również mogła pokusić się o rzut karny, tym razem dla Chelsea, kiedy to Mayra Ramirez była faulowana w ,,16”, lecz w tej sytuacji Frappart nie zdecydowała się skorzystać z VAR-u.  W ostatnich minutach spotkania Duma Katalonii prowadziła grę i kilkukrotnie stworzyła zagrożenie pod polem karnym Chelsea. W 86. minucie gospodynie stworzyły sobie wręcz stuprocentową sytuację, kiedy to Graham Hansen dogrywała w pole karne. W ostatniej akcji spotkania w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazła się Alexia Putellas, która nieznacznie uderzyła koło bramki.

Rewanż odbędzie się 27 kwietnia o 18:30 na Stamford Bridge.