fbpx

UWCL: Trudna przeprawa Barcelony

 W ćwierćfinałowym meczu UEFA Women’s Champions League bez niespodzianki: FC Barcelona pokonała SK Brann 2:1.

Podopieczne Jonatana Giraldeza potrzebowały zaledwie ośmiu minut na skruszenie norweskiej defensywy. Caroline Graham Hansen pokonała Aurorę Mikalsen precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę.  W następnych minutach Brann próbowało zagrozić bramce strzeżonej przez Catę Coll, głównie strzałami z dystansu, lecz nie były one na tyle groźne, aby zmusić hiszpańską golkiperkę do interwencji. 

W 20. minucie zdawało się, że Caroline Graham Hansen wpisze się na listę strzelczyń po raz drugi, kiedy to stanęła oko w oko z bramkarką gospodyń, jednak nie trafiła w bramkę. Niecały kwadrans później Aurora Mikalsen wybiła futbolówkę zmierzającą do bramki, kiedy to Mariona Caldentey przymierzyła z główki.

W 39. minucie SK Brann doprowadziło do wyrównania. Justine Kielland zagrała w pole karne, a kapitanka zespołu, Cecilie Kvamme sfinalizowała tę akcję. Do przerwy utrzymywało się sensacyjny remis 1:1.

W drugiej części meczu Barcelona zepchnęła rywalki do defensywy i konstruowała atak za atakiem. Swoją przewagę udokumentowały dopiero w 71. minucie kiedy to do siatki trafiła Salma Paralluelo po klasycznej wręcz akcji dla podopiecznych Jonatana Giraldeza: Hansen do będącej w ,,16” przeciwniczek Bonmati, ta do Paralluelo, która przyjęła  futbolówkę, obróciła się z piłką, po czym oddała strzał.

Spotkanie wciąż toczyło się pod dyktando Barcelony, która przez całą drugą połowę nie pozwoliła rywalkom na stworzenie choćby kontrataku. W doliczonym czasie gry mistrzynie Hiszpanii miały świetną okazję do podwyższenia rezultatu. Aitana Bonmati przymierzyła z dystansu, lecz Aurora Mikalsen piękną paradą sparowała futbolówkę na rzut rożny. 

Mecz zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść FC Barcelony. Rewanż odbędzie się 28 marca o godzinie 18:45.

Ligi Mistrzyń, 1/4 finału

SK Brann – FC Barcelona 1:2 (1:1)

Kvamme 39′ – Hansen 9′, Paralluelo 72′

Brann: Aurora Mikalsen – Joanna Tynnila (79′ Sara Ritter), Marthine Ostenstad, Ingrid Stenevik, Marit Lund, Justine Kielland (78′ Johanna Renmark), Karoline Haugland, Cecilie Kvamme (K), Rangel Engesvik ( 56′ Amalie Eikeland), Signe Gaupset (86′ Tomine Svendheim), Larissa Crummer (79′ Anna Aahjem)

Trener: Martin Peter Ho

Barcelona: Cata Coll – Lucy Bronze, Irene Paredes, Ingrid Engen, Ona Battle (73′ Fridolina Rolfo), Keira Walsh, Aitana Bonmati, Patricia Guijarro (K) (73′ Alexia Putellas), Salma Paralluelo (89′ Esmee Brugts), Mariona Caldentey (80′ Claudia Pina), Caroline Graham Hansen (89′ Vicky Lopez)

Trener: Jonatan Giraldez

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyZagranica
NewsyReprezentacjeZagranica

Leave a Reply