Vulcan Wólka Mlądzka decyduje się na kolejne oświadczenie

Klub z Mazowsza zgłosił się do nas z kolejnym oświadczeniem. Publikujemy je zatem w całości, zachowując pisownię oryginalną.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele kontrowersji w kontekście meczu IV ligi kobiet Świt
Barcząca – KS Vulcan rozgrywanego 26 września w Barczącej. Przypisuje nam się złe intencje jakoby chcielibyśmy kogoś celowo poniżyć czy dyskryminować. Sytuacja została dość łatwo nadinterpretowana min. przez sztab trenerski Klubu Świt Barcząca. Celem trenera naszej drużyny była weryfikacja tożsamości zawodniczki poprzez okazanie dowodu osobistego lub karty zawodniczej, nie mając żadnego innego
podtekstu. Prawo do weryfikacji uprawień osób występujących w zawodach daje regulamin rozgrywek MZPN na każdym szczeblu rozgrywkowym oraz wieku.
Jest nam przykro, iż sprawa przybrała nadmierny bieg, a także w naszej opinii jest interpretowana na potrzeby ideologiczne. Tworzymy środowisko sportowe aby służyć ludziom ponad wszelkimi podziałami. Popieramy kobiety i szanujemy je – gdybyśmy tego nie robili nie prowadzilibyśmy sekcji kobiecej w naszym klubie od wielu lat – tak mocno promowanej ostatnio w klubowych social mediach.
Uważamy iż zwrot “dyskryminacja” jest dla nas krzywdzący bo sam w sobie ma negatywny wydźwięk i nie była ona celem naszych działań. Narracja Klubu Świt Barcząca oraz mediów stawia nas jednoznacznie w negatywnym świetle i okrywa złą sławą.

Żądamy zaprzestania mowy nienawiści ze strony Klubu Świt Barcząca oraz odpowiedzialnej za grupę
kobiecą Pani trener.

Ze swojej strony KS Vulcan pragnie przeprosić zawodniczkę Klubu Świt Barcząca, Dominikę iż
w wyniku całego zamieszania cierpi jej godność. Dominiko, jesteśmy z Tobą.
Jednocześnie popieramy fakt, że nasze zawodniczki odcinają się od całej sytuacji bo nie
zawiniły, w żaden sposób.

Zarząd Klubu Sportowy
VULCAN Wólka Mlądzka

https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
NewsyNiższe ligi

Dodaj komenntarz