fbpx

W Jaroszowicach prężnie rozwija się sekcja kobieca

LKS Skawa Jaroszowice, klub, który pojawił się na piłkarskiej mapie Polski w 1946 roku, wzbogacił się o sekcję kobiecą, zarówno młodzieżową, jak i seniorską.

Kluby z Małopolski bardzo prężnie rozwijają się w futbolu kobiecym, stawiają na rozwój młodych talentów i na brak zainteresowania z pewnością nie mogą narzekać. W sierpniu 2022 roku do tego grona dołączył zespół LKS Skawa Jaroszowice prowadzący swą działalność w obrębie gminy Wadowice.

Latem ubiegłego roku, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie dziewcząt piłką nożną, w Jaroszowicach podjęta została decyzja o utworzeniu sekcji kobiecej. Efektem tego było ogłoszenie naboru dziewcząt do zespołu orliczek i sekcji seniorskiej. W sezonie 2022/2023 Skawa Jaroszowice wystartowała na szczeblu wojewódzkim w kategorii wiekowej orliczek oraz w kategorii seniorskiej, w V lidze małopolskiej. Był to moment przełomowy w wadowickiej żeńskiej piłce nożnej, do tej pory bowiem żaden klub nie reprezentował tej gminy na poziomie rozgrywek wojewódzkich prowadzonych przez MZPN.

Sezon 2023/2024 w V lidze małopolskiej to widoczny progres w grze seniorek Skawy Jaroszowice, nabór do zespołu wciąż jest otwarty, do drużyny dołączają nowe piłkarki. Na zgranie drużyny, wypracowanie swojego stylu gry, szlifowanie elementów czysto piłkarskich – trzeba czasu i cierpliwości. Wyniki pokazują jednak, że zespół zmierza we właściwym kierunku i szybko wyciąga wnioski z poprzedniej edycji rozgrywek. Choć w trwającym aktualnie sezonie Skawa na koncie ma jedno zwycięstwo z Puszczą Niepołomice 3:1 i sześć porażek, to wyniki mimo wszystko napawają optymizmem. Piłkarki z Jaroszowic wyraźnie doskakują poziomem do reszty ligowej stawki i są w stanie nawiązać z nimi walkę. Ciężka praca i zaangażowanie całego zespołu z pewnością z każdym kolejnym meczem będą owocowały.

Teraz zespół LKS Skawy Jaroszowice ma czas na szlifowanie formy przed rundą rewanżową V ligi małopolskiej. W klubie panuje bardzo przyjazna atmosfera, pełna zaangażowania, wzajemnego wsparcia i dobrej energii – pozytywne efekty są więc tylko kwestią czasu.

Aktualna kadra LKS Skawy Jaroszowice prezentuje się następująco:
– Elżbieta Chrapkiewicz
– Katarzyna Stanaszek
– Joanna Góralczyk
– Maria Smaza
– Klara Ścieszka
– Edyta Ramenda
– Adrianna Traczyk
– Angelika Niedziela
– Patrycja Białczyk
– Natalia Tomaszko
– Martyna Kacorzyk
– Aleksandra Rojek
– Aleksandra Migdałek
– Ada Malinowska
– Weronika Stanek
– Kinga Żydek
– Aleksandra Koniarska
– Anna Talik
– Wiktoria Balon
– Małgorzata Pałka
Trener zespołu: Franciszek Sarapata

Other Articles

CLJCLJ U-16NewsyPolska
FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Kinga Szemik

Leave a Reply