fbpx

Ważny krok dla rozwoju piłki kobiecej w Poznaniu!

Działacze Lecha Poznań UAM występującego na co dzień w Orlen I lidze spotkali się z przedstawicielami słynnego Juventusu Turyn w celu nakreślenia koncepcji przyszłej współpracy obu klubów. To bardzo ważny krok w rozwoju piłki kobiecej nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce!

Z wizytą w żeńskiej sekcji Starej Damy był koordynator ds. piłki kobiecej w Lechu, Tomasz Mendry. Temat przyszłej współpracy obu klubów dyskoutowany był ze Stefano Braghinem, dyrektorem sportowym klubu z Włoch oraz Matilde Malatestą, szefową skautingu piłki kobiecej w Vinovo, bazie żeńskiej sekcji Juve. W takich słowach wypowiedział się na temat nawiązania współpracy z tak słynną marką na piłkarskiej mapie: “Juventus jest klubem europejskim i otwartym w temacie piłki kobiecej. Pojechałem do nich przedstawić, że jesteśmy godnym partnerem do kooperacji na płaszczyźnie sportowej, ale również marketingowej. Nie ma co ukrywać, że w Polsce robimy to najlepiej pod względem promocji młodych dziewczyn i mimo tego, że jesteśmy w 1. lidze, to Juventus potrafił dostrzec rozwój naszych zawodniczek” (źródło: https://www.lechpoznan.pl/aktualnosci,2,kolejorz-z-wizyta-w-juventusie,43278.html).

Juventus Turyn jest bardzo utytułowanym klubem w żeńskim futbolu, piłkarki Starej Damy od pięciu lat znajdują się na szczycie ligi włoskiej, regularnie uczestniczą w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Fakt, że tak renomowany klub jest zainteresowany podjęciem stałem współpracy z Lechem Poznań UAM, świadczy bardzo dobrze o szkółce ze stolicy Wielkopolski, jakości pracy z młodzieżą, filozofii futbolu, poziomie organizacyjnym klubu, jego infrastrukturze i profesjonalizmie. Wiosną przedstawiciele włoskiego klubu przylecą do Poznania na spotkanie Niebiesko-Białych oraz spotkać się ze sztabem szkoleniowym. Dla zespołu z Poznania to wielka szansa na nabranie jeszcze większego rozpędu, wejście na kolejny poziom piłkarskiego rozwoju.

Puentą niech będą słowa Tomasza Mendrego: “Juventus dostanie możliwość obserwowania naszych młodych i najbardziej zdolnych piłkarek, które już grają w piłce seniorskiej. Stefano Braghin mówił, że mamy ogromny potencjał i z naszą infrastrukturą oraz profesjonalnym podejściem nasze zawodniczki będą gotowe na międzynarodową przygodę. To jest sygnał dla dziewczyn, że warto do nas dołączyć” (źródło: https://www.lechpoznan.pl/aktualnosci,2,kolejorz-z-wizyta-w-juventusie,43278.html).

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-17
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply