fbpx

Sparing: Pojedynek północ – południe na remis

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Rybniku, beniaminek Orlen Ekstraligi – BTS Rekord Bielsko-Biała spotkał się z AP Orlenem Gdańsk.

Pojedynek z Rekordzistkami był meczem kontrolnym numer trzy w ramach zimowego okresu przygotowawczego gdańszczanek do rundy wiosennej Orlen Ekstraligi. W dwóch poprzednich meczach zawodniczki z Pomorza pokonały występujący na ekstraligowym zapleczu ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz 2:0 oraz uległy rywalkom ze Szczecina 0:1. Z kolei Rekord Bielsko-Biała ma za sobą jeden mecz sparingowy, który zakończył się wyraźną porażką z aktualnymi mistrzyniami Polski – GKS-em Katowice 0:3.

Remis w dzisiejszym pojedynku z Rekordem dały gdańszczankom bramki Olgi Massombo i Kim Sanford. Biorąc pod uwagę pozycję obu zespołów w tabeli Orlen Ekstraligi po rundzie jesiennej remis, jaki padł w Rybniku, można uznać za pewną niespodziankę. Spotkania sparingowe rządzą się jednak swoimi prawami i z pewnością nie sam wynik jest w nich najistotniejszy.

W pierwszej wiosennej kolejce Orlen Ekstraligi AP Orlen Gdańsk na wyjeździe 2 lub 3 marca spotka się z GKS-em Górnikiem Łęczna, z kolei BTS Rekord Bielsko-Biała pojedzie do Wielkopolski na mecz z KKPK Medykiem POLOmarket Konin.

Sparing
BTS Rekord Bielsko-Biała – AP Orlen Gdańsk 2:2
zawodniczka nieznana ?’, zawodniczka nieznana ?’ – Massombo 17′, Sanford 62′

Orlen: (skład wyjściowy) Emilia Krajewska – Olga Sirant, Ewelina Piórkowska, Kim Sanford, Clarissa Kirsch-Downs, Weronika Tarnawska, Jagoda Szewczuk, Jolanta Siwińska, Tatiana Dabney, Angelika Kołodziejek, Olga Massombo

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

I ligaNewsyPolska
Liga MistrzyńZagranica

Leave a Reply