fbpx

WCL: Piotr Mazurkiewicz: To będzie zupełnie inny mecz niż ten z Lyonem

O wylosowaniu PSG, o komentarzach „znawców”, o przygotowaniach do meczu jesieni dla Górnika Łęczna. Trener Piotr Mazurkiewicz podzielił się z nami swoimi wrażeniami.

„Los przydzielił nam bardzo silnego przeciwnika. Wiadomo jakiej klasy zespołem jest francuski PSG, jakim budżetem dysponuje i jakie gwiazdy światowej piłki w nim występują. Patrzy się na ten dwumecz przez pryzmat naszego spotkania z Lyonem, zapominając, że wtedy to był okres przygotowawczy i zagraliśmy z Olimpique otwartą piłkę. Do dwumeczu z paryżankami podejdziemy zupełnie inaczej ustawieni i nastawieni. Podobno jesteśmy bez szans z tak silnym rywalem, ale ja przypomnę że Dawid już kiedyś wygrał z Goliatem. Nie przypadkowo kochamy futbol, jego piękno, gdyż dopóki piłka będzie w grze to wszystko jest możliwe. Jesteśmy świadomi potencjału rywala, ale nie zamierzamy się przed nimi położyć czy też im czegokolwiek ułatwiać.

Jest mi niezmiernie przykro, że nasi kibice nie będą mogli być świadkami tej rywalizacji na boisku. Pandemia szaleje w najlepsze, a spotkanie z zespołem tego kalibru w Łęcznej byłoby nie lada świętem piłkarskim. Już dawno stadion Górnika nie gościł zawodniczek ze ścisłego topu. Ubolewamy tym bardziej, że nasi kibice nie raz i nie dwa pokazali, że są dla nas wspaniałym wsparciem. Takim prawdziwym oddanym dwunastym zawodnikiem.” – zakończył opiekun mistrzyń Polski.

Pierwsze spotkanie z PSG zawodniczki Górnika rozegrają 10-go grudnia o godzinie 17:00 na stadionie w Łęcznej przy Alei Jana Pawła II 13.

Foto: Klaudia Golasz

Other Articles

NewsyPolskaReprezentacjaReprezentacja A
EkstraligaFutsalNewsy

Leave a Reply