fbpx

We Włoszech już nie zagrają! Sikora bez mistrzostwa, Jerzak z awansem do Serie A

Niestety, mimo doniesień prasowych o potencjalnej możliwości wznowienia sezonu Serie A, dzisiaj rzeczywistość ostatecznie to zweryfikowała. Włoska federacja poinformowała, że rozgrywki kobiece zostają oficjalnie zakończone.

Postanowiono, że mimo dziewięciopunktowej przewagi Juventusu na moment zawieszenia sezonu, klub Aleksandry Sikory nie otrzyma tytułu mistrza Włoch. Na pewno jednak zagra w następnej edycji Champions League. Drugim włoskim przedstawicielem w Lidze Mistrzyń będzie Fiorentina, która miała identyczny dorobek punktowy, co AC Milan. Ich jesienne bezpośrednie starcie zakończyło się remisem 1:1, lecz „Viola” mogła pochwalić się korzystniejszym bilansem bramkowym i algorytm zastosowany przez włoski związek pozwoli im najprawdopodobniej na zaprezentowanie się w tych elitarnych rozgrywkach.

Z Serie A pożegnają się zespoły z dwóch ostatnich miejsc, czyli Tavagnacco i Orobica Bergamo. Ich miejsca zajmą Napoli Patrycji Jerzak oraz San Marino Academy. O ile drużyna z Neapolu okazała się zdecydowanie najlepsza w Serie B, o tyle na chwilę obecną ekipa z jednego z najmniejszych krajów świata plasuje się na trzecim miejscu w stawce. San Marino ma jednak dwa punkty mniej od Lazio, które rozegrało jedno spotkanie więcej. W związku z tym, lepszą średnią zdobytych punktów na mecz miała ekipa z trzeciej pozycji w tabeli i to ją zobaczymy w przyszłym sezonie włoskiej elity. Włoska federacja zapowiedziała bowiem „zastosowanie algorytmu takiego, jak w rozgrywkach męskich”.

W związku z brakiem możliwości rozegrania baraży o drugą ligę, skład Serie B zostanie powiększony z 12 do 14 drużyn i awansują do niej liderzy wszystkich czterech grup Serie C.

Aleksandra Sikora w tym sezonie rozegrała sześć ligowych spotkań w barwach Juventusu i wiele wskazuje na to, że tego lata zmieni pracodawcę, bowiem z końcem czerwca wygasa jej kontrakt. Druga z Polek w Serie A, Madison Solow utrzymała się w lidze, zdobywając 1 gola w 16 występach. Jej Hellas Werona zajął 9. miejsce w tabeli. Patrycja Jerzak natomiast dopiero zimą dołączyła do Napoli, przez co zanotowała w barwach tej drużyny tylko jeden występ w Serie B.

 

fot. juventus.com

Other Articles

EkstraligaI ligaNewsyNiższe ligiPolskaReprezentacjaReprezentacja AU-17U-19
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply