fbpx

Ewelina Kamczyk zostaje w Górniku Łęczna!

Tego lata Górnik Łęczna na pewno opuści kilka podstawowych piłkarek. Przesądzony jest już transfer Sylwii Matysik, a niebawem oficjalnie odejść ma Dominika Grabowska. Dla kibiców mistrzyń Polski jest jednak również dobra wiadomość – w ekipie Piotra Mazurkiewicza na kolejny sezon zostaje królowa strzelczyń Ekstraligi Ewelina Kamczyk.

Reprezentantka Polski w tym sezonie ligowym sięgnęła po raz czwarty po koronę królowej strzelczyń, kończąc przerwane przedwcześnie rozgrywki z 22 trafieniami w 12 meczach. Skrzydłowa 3-krotnie wpisała się także na listę strzelczyń w Pucharze Polski. Jej ambicje są jednak jeszcze większe i w następnych rozgrywkach 24-latka chce jeszcze bardziej poprawić swój dorobek – Nie zamierzam spoczywać na laurach. Nadal będę nad sobą pracować i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie uda mi się przekroczyć tę magiczną granicę 50 trafień – powiedziała Kamczyk w wywiadzie z portalem „Łączy nas piłka”.

Podstawowa kadrowiczka biało-czerwonych potwierdziła tym samym, że w letnim okienku transferowym nie odejdzie z Górnika – Mam jeszcze ważny kontrakt, więc zostaję w Łęcznej. Chcę wypełnić kontrakt i nie rozważam innych propozycji – wyjawiła Ewelina Kamczyk.

W tym sezonie Polka może jeszcze poprawić swój strzelecki dorobek, bowiem 20 czerwca zespół z Łęcznej czeka półfinał krajowego pucharu. „Górniczki” zmierzą się w Ząbkach z TME GROT SMS Łódź.

 

fot. slavia.cz

Other Articles

NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
NewsyNiemcyZagranica

Leave a Reply