fbpx

Weronika Zawistowska nie odejdzie tej zimy do Bayernu Monachium!

W ubiegłym tygodniu na testach w Bayernie Monachium przebywała skrzydłowa Czarnych Sosnowiec i reprezentacji Polski, Weronika Zawistowska. 20-latka musiała czekać długo na to, czy wicemistrzynie Niemiec zdecydują się na jej zakontraktowanie, jednak teraz wiemy już, że do transferu nie dojdzie w tym okienku.

Jak poinformowała na Twitterze Joanna Tokarska, utalentowana skrzydłowa rundę wiosenną spędzi w Czarnych Sosnowiec, z którymi wiąże ją jeszcze półroczny kontrakt. Nie wyklucza to definitywnie jej możliwych przenosin do Bayernu Monachium, jednak zagranicznego transferu Zawistowskiej powinniśmy się spodziewać latem, kiedy nie będzie już trzeba za nią płacić kwoty odstępnego.

Mój menedżer wraz z dyrekcją Bayernu pracuje nad możliwie jak najlepszym rozwiązaniem, które zagwarantuje mi możliwość rozwoju i dobry start w Bundeslidze – mówiła Zawistowska przed kilkoma dniami w rozmowie z TVP Sport.

Warto dodać, że Zawistowska nie przebywa jeszcze razem z drużyną Czarnych Sosnowiec, bowiem po powrocie z Monachium… otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa i jeszcze co najmniej do jutra musi pozostać w izolacji, trenując indywidualnie w domu.

20-letnia skrzydłowa w tym sezonie w 11 ligowych meczach Czarnych Sosnowiec strzeliła 4 bramki. Wiosną powalczy razem z drużyną o mistrzostwo Polski. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego na półmetku sezonu są liderem z przewagą trzech punktów nad SMS-em Łódź.

 

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaInneNewsyPolki za granicąPolskaZagranica

Leave a Reply