Weronika Zawistowska znowu strzela w Bundeslidze!

Weronika Zawistowska strzeliła swoją drugą bramkę w tym sezonie Frauen Bundesligi. Reprezentantka Polski nie może być jednak w pełni zadowolona po meczu z Freiburgiem, bowiem FC Köln mimo prowadzenia 2:0, ostatecznie jedynie zremisowało ze swoimi sąsiadkami w tabeli 2:2, tracąc gola w jednej z ostatnich akcji meczu.

W podstawowym składzie 1. FC Köln wybiegły dwie nasze rodaczki. Oprócz “Zawiasa” od pierwszych minut dzisiejsze starcie zaczęła także Adriana Achcińska. Przyjezdne wyszły na prowadzenie już w 8. minucie po trafieniu Sharon Beck, która wykorzystała błąd bramkarki gospodyń, Rafaeli Borggräfe. Kwadrans później “Kozły” przeprowadziły kontratak, który golem sfinalizowała Weronika Zawistowska. Pierwszej połowy przyjezdne nie zdołały jednak zakończyć z dwubramkową przewagą, bowiem tuż przed zejściem do szatni Freiburg zanotował kontaktowe trafienie autorstwa 18-letniej Svenji Fölmli. Doliczony czas gry okazał się w tym starciu przekleństwem gości. Gol na 2:2 padł bowiem również w ostatnich sekundach, lecz tym razem drugiej połowy. Jeden punkt zapewniła ekipie z Fryburga Samantha Steuerwald.

Achcińska zanotowała w tym meczu pełny występ, natomiast Zawistowska opuściła plac gry w 86. minucie. Jej miejsce zajęła Amber Barrett. FC Köln wobec wypuszczonych w ostatniej chwili z rąk dwóch punktów nie zdołało wyprzedzić w tabeli niemieckiej ekstraklasy swoje dzisiejsze rywalki. Obecnie Freiburg jest siódmy, a ekipa polskich pomocniczek ósma.