fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Po listopadowych meczach eliminacji Mistrzostw Świata Polki nie mogą być w pełni zadowolone. Udało im się co prawda pokonać 2:1 Kosowo, lecz kilka dni później biało-czerwone uległy Belgijkom aż 0:4. Wiąże się to ze spadkiem naszych rodaczek w najnowszym rankingu FIFA.

W porównaniu z sierpniowym notowaniem, podopieczne Niny Patalon spadły o jedną lokatę. Aktualnie Polska zajmuje 30. miejsce. Wyprzedziły nas Portugalki, które w trwających kwalifikacjach do Mundialu zanotowały cztery zwycięstwa, jeden remis i tylko jedną porażkę. Jesienny bilans Polek to natomiast trzy wygrane, dwa remisy i jedna klęska.

Aktualnym liderem rankingu FIFA wciąż pozostają reprezentantki USA, które wyprzedzają Szwecję i Niemcy. Zmianie uległy miejsca numer 4 i 5. Tuż za podium kosztem Holenderek awansowały bowiem Francuzki. 

Spośród grupowych rywalek biało-czerwonych najwyżej plasuje się rzecz jasna Norwegia, która utrzymała się na 12. miejscu. Belgia zanotowała natomiast spadek o jedną lokatę i aktualnie jest 20. Minimalnie niżej w porównaniu z poprzednim zestawieniem jest także Albania, która plasuje się na 76. miejscu. Nasi pozostali rywale grupowi znajdują się poza czołową setką rankingu – Kosowo jest 110., a Armenia 130.

Czołowa dziesiątka rankingu FIFA oraz zespoły z grupy F:

1. USA
2. Szwecja
3. Niemcy
4. Francja
5. Holandia
6. Kanada
7. Brazylia
8. Anglia
9. Hiszpania
10. Korea Północna

12.
Norwegia

20.
Belgia

30. Polska

76.
Albania

110.
Kosowo

130.
Armenia

 

fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

1 KOMENTARZ

  1. A mężczyźni wg rankingu na 27 miejscu. A mówi się że to sport narodowy. A co z siatkówka gdzie to my jesteśmy od lat mistrzami świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here