Wicelider Ekstraligi przegrywa w meczu ze Sportisem KKP

W sobotę piłkarki TME UKS SMS Łódź uległy w wyjazdowym meczu sparingowym zespołowi z Bydgoszczy. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego prowadziły do 80. minuty, ale w końcówce meczu straciły dwie bramki.

Spotkanie kontrolne zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej miało dwa zupełnie różne oblicza. W pierwszej połowie to drużyna z Łodzi zdecydowanie przejęła inicjatywę i sporo pracy miała bramkarka bydgoskiego klubu, Natalia Piątek, albowiem już w 1. minucie meczu musiała interweniować po strzale napastniczki przyjezdnych. Po obronie piłka ponownie trafiła do drużyny gości, jednak dobitka poszybowała nad poprzeczką. Dziesięć minut później bramkarka gospodyń popełniła błąd w polu karnym i sędzia podyktowała „jedenastkę”. Do piłki podeszła Dominika Kopińska i po chwili było 1:0 dla wicelidera ekstraligi.

Do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania drużyna gości jeszcze kilkukrotnie próbowała zagrozić bramce bydgoskiego zespołu, ale bezskutecznie i wynik nie uległ już zmianie, a wicelider zszedł do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie wydawało się, że druga połowa będzie miała przebieg podobny do pierwszej, jednak dominacja zespołu z Łodzi gasła z minuty na minutę i to gospodynie zaczęły dyktować warunki w meczu i coraz śmielej poczynały sobie pod bramką przyjezdnych. Próby na początku nie przynosiły efektów, ale wytrwałość zawsze popłaca i już w 80. minucie Sportis doprowadził do wyrównania, a piłkę głową do siatki skierowała Olena Klepatska po dośrodkowaniu Aleksandry Sudyk. Cztery minuty później bydgoszczanki wyszły na prowadzenie. Najpierw w słupek trafiła Edyta Sobczyk, ale jej strzał dobiła Aleksandra Stasiak i w przedostatnim sparingu Sportis KKP Bydgoszcz pokonał u siebie TME UKS SMS Łódź 2:1.

Trenerzy obu drużyn nie mogli jednak skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek. Zespół z Bydgoszczy nękają problemy zdrowotne, a kilka zawodniczek wicelidera przebywa obecnie na zgrupowaniach reprezentacji Polski.

Sportis KKP Bydgoszcz – TME UKS SMS Łódź 2:1 (0:1)