fbpx

Wicemistrzyni Europy odejdzie z Wolfsburga? Jest zainteresowanie z Anglii!

Rozgrywająca obecnie już swój czwarty sezon w barwach Wolfsburga Lena Oberdorf może niebawem zmienić barwy i po raz pierwszy przenieść się poza Niemcy. Poważne zainteresowanie 22-latką wykazuje angielska Chelsea.

Według informacji dziennikarzy platformy streamingowej DAZN “The Blues” z chęcią widzieliby w swoich szeregach reprezentantkę Niemiec. Transakcja miałaby być niezależna od tego, kto w nowym sezonie poprowadzi piłkarki z Londynu. Z końcem obecnych rozgrywek aktualne mistrzynie Anglii opuści bowiem po dwunastu latach trenerka Emma Hayes, która skupi się na prowadzeniu kobiecej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. 

Jak podaje wspomniane źródło, Chelsea o sprowadzenie Leny Oberdorf będzie zabiegać przede wszystkim latem, ale już monitoruje bacznie jej sytuację w klubie. Niewykluczony jest jednak także transfer Niemki w trwającym okienku.

22-letnia środkowa pomocniczka do ekipy Wilczyc trafiła w połowie 2020 roku z SGS Essen. Od tamtej pory jest ona ważną postacią środka pola Wolfsburga. Lena Oberdorf jest również podstawową reprezentantką Niemiec. Z kadrą naszych zachodnich sąsiadów pochodząca z Gevelsberga zawodniczka sięgnęła w 2022 roku po wicemistrzostwo Europy.

Z Wolfsburgiem natomiast zdobyła jedno mistrzostwo oraz dwa wicemistrzostwa Niemiec. Każdy sezon kończyła ponadto z wygranym krajowym pucharem. W minionym sezonie Lena Oberdorf rozegrała także pełne 90 minut w finale Ligi Mistrzyń, który Wilczyce przegrały z Barceloną 2:3.

Chelsea z kolei w trwających rozgrywkach jest na dobrej drodze do obrony mistrzostwa Anglii. Po 11 kolejkach ekipa z Londynu jest liderem Barclays Women’s Super League z trzema punktami przewagi nad Manchesterem City i Arsenalem.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Kamila Czudecka, Zuzanna Grzywińska
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Ewa Pajor

Leave a Reply