Wolfsburg znowu gromi! Trzy asysty i gol Ewy Pajor

VfL Wolfsburg w dobrych nastrojach przystąpi do wiosennej walki o mistrzostwo Niemiec. Po sparingowej wygranej 10:0 nad Spartą Praga, dzisiaj takim samym wynikiem Wilczyce rozbiły grający w Regionallidze (3. poziom) Hannover 96.

Ewa Pajor rozpoczęła to sparingowe starcie w podstawowym składzie. Trener Tommy Stroot ustawił naszą reprezentantkę na lewym skrzydle.

Liderki Frauen Bundesligi wyszły na prowadzenie już w 5. minucie za sprawą trafienia Fenny Kalmy. Na następne trafienie wicemistrzynie Niemiec musiały czekać ponad pół godziny. Ewa Pajor podała na prawe skrzydło, a stamtąd na strzał pod poprzeczkę zdecydowała się Sveindís Jane Jónsdóttir i było 2:0. Nie minęło wiele czasu, a polska atakująca miała już dwie asysty. Kapitan naszej kadry podbiła piłkę w ekwilibrystyczny sposób, a do siatki trafiła Riola Xhemaili. W 42. minucie Lena Oberdorf wyłożyła piłkę z prawego skrzydła, a akcję uderzeniem do pustej bramki wykończyła Ewa Pajor. Tuż przed przerwą prowadzenie Wolfsburga na 5:0 podwyższyła jeszcze Fenna Kalma.

Strzelanie po zmianie stron rozpoczęła Sveindís Jane Jónsdóttir. W 66. minucie Ewa Pajor skompletowała hat-tricka asyst i trzeba przyznać, że ta trzecia była najbardziej efektowna. Lynn Wilms odegrała do Polki piętą, a nasza reprezentantka w ten sam sposób bez przyjęcia podała do Alexandry Popp, która nie zmarnowała swojej szansy. Trzy minuty później Pajor ponownie miała kluczowy udział przy golu. Jej strzał został obroniony, a dobitką popisała się Popp. Niedługo później uderzeniem z piętnastu metrów rezultat podwyższyła Svenja Huth. W 82. minucie wynik na 10:0 ustaliła Vivien Endemann.

Już w poniedziałek VfL Wolfsburg rozegra pierwszy tegoroczny mecz o punkty. W 11. kolejce Bundesligi Wilczyce zmierzą się na wyjeździe z SGS Essen.