[WIDEO] D1 Arkema: Świetny występ Polek nie zapewnił zwycięstwa…

W spotkaniu 9. kolejki D1 Arkema zespół FC Fleury 91 z trzema reprezentantkami Polski w składzie zremisował na własnym obiekcie z Le Havre.

Trzy reprezentantki Polski: Dominika Grabowska, Dominika Kopińska i Ewelina Kamczyk wybiegły w wyjściowej jedenastce na spotkanie 9. kolejki D1 Arkema przeciwko ekipie Le Havre. Kibice zgromadzeni na obiekcie w Fleury Merogis liczyli z pewnością na piąty ligowy komplet punktów, spotkanie zakończyło się jednak zaledwie remisem 2:2. Niedosyt może być tym większy, że zespół Fleury 91 rozpoczął mecz w świetnym stylu, już w 8. minucie wychodząc na prowadzenie za sprawą trafienia Eweliny Kamczyk. Asystę przy jej trafieniu zanotowała Dominika Grabowska, Kamyk zdobyła tym samym swoją piątą bramkę w bieżącej kampanii ligowej w dziewiątym spotkaniu, świetna forma polskiej zawodniczki znajduje odzwierciedlenie w liczbach. Zespół FC Fleury 91 podwyższył prowadzenie za sprawą trafienia Dominiki Grabowskiej w 25. minucie spotkania, dla której to druga bramka w ósmej ligowej potyczce. Na potwierdzenie swojej dobrej dyspozycji asystę przy jej trafieniu zaliczyła Ewelina Kamczyk. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobyły rywalki, a jej autorką była Ines Benyahia. Druga połowa zapowiadała się więc bardzo ciekawie, pewne było to, że Le Havre nie złoży broni i będzie walczyło chociażby o doprowadzenie do remisu ze wszystkich sił. Trzynaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony tego pojedynku po raz drugi do siatki gospodyń trafiła Benyahia, skutecznie egzekwując rzut karny. W 65. minucie meczu plac gry opuściła Dominika Kopińska, którą zastąpiła Batcheba Louis, na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry swój udział w spotkaniu zakończyła Ewelina Kamczyk zmieniona przez Airine Fontaine. Dominika Grabowska rozegrała pełne dziewięćdziesiąt minut. Mimo przewagi FC Fleury 91 we wszystkich statystykach wynik meczu do końcowego gwizdka Maiki Vanderstichel nie uległ zmianie. Dla Le Havre z pewnością jest to wywalczony jeden punkt, dla Fleury to raczej dwa punkty stracone. Zespół Kopińskiej, Grabowskiej i Kamczyk plasuje się aktualnie na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że drużyna Polek ma na koncie rozegranych więcej spotkań niż ekipy sąsiadujące z nią w tabeli.