DFB-Pokal Frauen: Nikola Karczewska błyszczy formą!

Reprezentantka Polski potwierdza swoją bardzo dobrą dyspozycję, notując świetny występ w spotkaniu Pucharu Niemiec w barwach Bayeru 04 Leverkusen.

Nikola Karczewska, która zasiliła szeregi niemieckiego Bayeru 04 Leverkusen na zasadzie wypożyczenia z Tottenhamu Hotspur, potwierdza swoją dobrą postawą na boisku, że ten ruch był bardzo dobrym posunięciem. Polska napastniczka pokazuje swój potencjał w niemieckim klubie, w bieżącej kampanii w Bundeslidze Frauen wystąpiła w siedmiu ligowych pojedynkach, w których ustrzeliła cztery bramki i zanotowała jedną asystę. Po ośmiu kolejkach Bayer z dorobkiem trzynastu punktów plasuje się na szóstej pozycji ze stratą zaledwie jednego oczka do trzeciego Hoffenheim.

W dzisiejszym pojedynku w ramach 1/8 finału Pucharu Niemiec Bayer Leverkusen pewnie pokonał na wyjeździe Hamburger SV. Zwycięstwo 4:0 nad aktualnymi wiceliderkami tabeli na zapleczu Bundesligi należy uznać za bardzo dobry wynik. Pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobyła nasza reprezentantka, a miało to miejsce w 24. minucie. Po zmianie stron gry ponownie Nikola Karczewska pokonała golkiperkę rywalek, wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie w 52. minucie gry. Na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Janou Levels oraz Estrella Gonzales. To był drugi występ Nikoli Karczewskiej w DFB-Pokal Frauen w bieżącym sezonie, 24-letnia napastniczka na koncie ma już trzy trafienia. Jej dorobek prezentuje się zatem bardzo zacnie i może być powiększony w 1/4 finału!