[WIDEO] Ewa Pajor z premierowym trafieniem w Bundeslidze

Vfl Wolfsburg pokonało na wyjeździe Eintracht Frankfurt 4:2, znaczący wkład w tym spotkaniu miała Ewa Pajor. Reprezentantka Polski strzeliła swojego pierwszego gola w tym sezonie niemieckiej Bundesligi.

Wicemistrzynie Niemiec udały się na trudny teren do Frankfurtu. Pierwsze minuty nie były najlepsze w ich wykonaniu. Sędzia w 9. minucie podyktowała rzut karny dla gospodyń a Laura Freigang otworzyła wynik spotkania. Piłkarki Vfl Wolfsburg odrobiły straty za sprawą Alex Popp w 28. minucie meczu. Kibice więcej goli w pierwszej połowie nie zobaczyli.

Gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie tuż po przerwie dzięki bramce Barbary Dunst. Kolejne minuty należały jednak do finalistek Ligi Mistrzyń, które strzeliły trzy kolejne bramki. Ewa Pajor wpisała się na listę strzelców w 84. minucie, ustalając wynik spotkania na 4:2. Reprezentantka Polski mogła tym samym świętować swoje pierwsze trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.

W drużynie z Frankfurtu wystąpiła Tanja Pawollek, która przebywała na boisku całe spotkanie.

VFL Wolfsburg po dwóch ligowych kolejkach ma komplet punktów i plasuje się na drugiej pozycji w tabeli.