Futsal Ekstraliga: Pewna wygrana Uniwersytetu Warszawskiego

W 2. kolejce futsalowej Ekstraligi Uniwersytet Warszawski goszczący u siebie zespół Wierzbowianki Wierzbno nie dał rywalkom żadnych szans, zwyciężając 5:0.

Gospodynie już w 5’ mogły wyjść na prowadzenie, kiedy udało im się wywalczyć rzut wolny, ale strzał oddany przez Emilię Jarzynę był niecelny i piłka minęła bramkę. Wynik dwie minuty później otworzyła kapitan UW, Katarzyna Jeryng, która lekkim uderzeniem skierowała piłkę, która po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. W kolejnych minutach Akademiczki miały mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, które wynikały z braku precyzyjnych dograń. Również dobra postawa bramkarki Wierzbowianki, Wiktorii Janik, nie ułatwiała podejmowanych prób zdobycia kolejnej bramki. W ostatniej minucie 1. części spotkania, przy kolejnym rzucie wolnym wywalczonym przez UW, Emilia Jarzyna bezpośrednim strzałem ze stałego fragmentu podwyższyła prowadzenie na 2:0. Chwilę wcześniej to rywalki miały szansę na bramkę wyrównującą, ale strzał z okolic lewego narożnika boiska Emilii Smoleń zdołała obronić Zuzanna Nikisz.

Po przerwie szansę na bramkę w 24’  miała Kornelia Bińczyk, ale piłka po jej strzale trafiła w słupek. Kolejne trafienie dla UW w 27’ zdobyła Maja Kozłowska, która wykorzystała dogranie Agnieszki Gołębiowskiej. Jeszcze w tej samej minucie Akademiczki zdobyły następną bramkę po akcji, która była niemal kopią poprzedniej, tym razem strzelczynią została Kinga Rosłon, która trafiła do bramki po podaniu Ady Bartosiewicz. Asystująca przy czwartej bramce zawodniczka sama wpisała się na listę strzelczyń w 33’. Ostateczny wynik mógł być jeszcze wyższy, ale po strzałach najpierw Mai Kozłowskiej, a potem Weroniki Gos piłka trafiła w obramowanie bramki. Rywalki były bliskie zdobycia honorowej bramki w 37’ po rzucie wolnym, ale wbiegająca pod bramkę Zuzanna Biernacka nie zdołała skierować piłki do bramki.

Futsal Ekstraliga – 2. kolejka

KU AZS Uniwersytet Warszawski – Wierzbowianka Wierzbno 5:0 (2:0)
Jeryng 6’, Jarzyna 19’, Kozłowska 27’, Rosłon 27’, Bartosiewicz 33’

Kartki: Gos (ż/k) – Janik (ż/k), Szlosek (ż/k)

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Jeryng, Rębiś, Gołębiowska, Jarzyna (zawodniczki rezerwowe) Bartosiewicz, Bińczyk, Gos, Kopińska, Kozłowska, Rosłon

Wierzbowianka: (skład wyjściowy) Janik – Biernacka, Brdej, Smoleń, Szlosek (zawodniczki rezerwowe) Felix De Souza, Pokorniak

Sędzia główny: Artut Mital
Sędzia asystent 1: Marcin Gutowski
Sędzia asystent 2: Szymon Michniewicz