[WIDEO] Julia Matuschewski show przeciwko FC Köln! Dwa nieprawdopodobne gole i asysta Polki

Julia Matuschewski została bohaterką 1. FC Saarbrücken w meczu 10. kolejki 2. Frauen Bundesligi. Jej ekipa do 94. minuty przegrywała z liderującym w tabeli 1. FC Köln, lecz dzięki trafieniu reprezentantki Polski, spotkanie zakończyło się remisem.

24-latka strzeliła w potyczce ze spadkowiczem z Bundesligi dwie bramki. W pierwszej połowie przyjezdne trafiły do siatki raz za sprawą Peggy Nietgen, na co po zmianie stron odpowiedziała Matuschewski. Polka wykazała się niezwykłym sprytem. Po przejęciu piłki przez jej partnerkę z drużyny, nasza rodaczka dostrzegła złe ustawienie bramkarki ekipy z Kolonii i zdecydowała się na strzał z własnej połowy. Piłka przebyła ponad 50 metrów i wpadła precyzyjnie do siatki obok zaskoczonej 19-letniej Pauline Nelles. W 71. minucie “Kozły” ponownie objęły prowadzenie, tym razem po trafieniu byłej reprezentantki Niemiec, Mandy Islacker z rzutu karnego, lecz po chwili po asyście Matuschewski wyrównała strzałem zza pola karnego Nadine Anstatt. W 80. minucie było już 3:2 dla gości dzięki Amber Barrett. Przy wznowieniu gry reprezentantka Polski ponownie próbowała szczęścia z ponad 50 metrów, lecz tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Nasza rodaczka miała w doliczonym czasie również szansę na zanotowania asysty, jednak jej klubowa koleżanka nie zdołała pokonać bramkarki przyjezdnych. Ostatecznie Matuschewski sama wzięła sprawy w swoje ręce i w 94. minucie doprowadziła do remisu trafiając bezpośrednio z rzutu rożnego.

Polka ma w tym sezonie na koncie 8 rozegranych spotkań i 3 strzelone bramki. Saarbrücken zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli, które oznaczać może walkę o utrzymanie w barażach. FC Köln mimo pierwszej straty punktów, nadal jest natomiast liderem grupy południowej 2. Bundesligi. Przypomnijmy, że jeśli ekipie z Kolonii uda się zanotować awans, latem trafi tam najprawdopodobniej Weronika Zawistowska, o czym pisaliśmy TUTAJ.