[WIDEO] Martyna Duchnowska z trzecim golem w Serie B

Martyna Duchnowska tego lata przeniosła się na zaplecze włoskiej elity, gdzie reprezentuje barwy Res Roma. Była młodzieżowa reprezentantka Polski strzeliła wczoraj swoją trzecią bramkę w Serie B.

Drużyna naszej rodaczki mierzyła się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli UPC Tavagnacco w ramach 14. kolejki. Martyna Duchnowska po raz siódmy w tym sezonie wybiegła w podstawowym składzie.

Gospodynie niespodziewanie objęły prowadzenie w 13. minucie za sprawą gola Elise Casellato, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyła Isabel Cacciamali. Rzymianki wzięły się za odrabianie strat niedługo po przerwie. Impuls do ataku dała Martyna Duchnowska, która dobiła z bliska dotkniętą przez bramkarkę ostrą centrę Arianny Boldrini. Był to trzeci w tym sezonie ligowym gol polskiej atakującej. Przyjezdne wyrównały, gdy 20-letniej Polki nie było już na placu gry. Była napastniczka Górnika Łęczna spędziła w tym meczu na boisku 68 minut. Trafienie na 2:2 padło natomiast tuż przed końcem regulaminowego czasu. Jeden punkt dla ekipy Res Roma uratowała swoim golem Giulia Verrino.

Po czternastu rozegranych meczach drużyna Martyny Duchnowskiej, która jest beniaminkiem rozgrywek zajmuje 10. miejsce w tabeli Serie B z dorobkiem 15 punktów. Tavagnacco wciąż jest z kolei piętnaste i ma na swoim koncie zaledwie 5 “oczek”. Następnym rywalem Res Roma będzie szósta w stawce Genoa. Pojedynek ten zaplanowano na niedzielę, 28 stycznia o godzinie 14:30.