Sparingowe derby pierwszoligowców dla Ślęzy Wrocław

W meczu sparingowym Ślęza Wrocław pokonała 2:0 ligowego rywala – Bielawiankę Bielawa. Był to drugi zimowy mecz kontrolny beniaminka. Wcześniej Ślęza zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

Wczorajszy pojedynek długo nie obfitował w gole. Wynik otworzyła dopiero w 67. minucie Wiktoria Szymańska. Wrocławianki nie błyszczały skutecznością, lecz nie przeszkodziło im to w zdobyciu drugiej bramki. Dwadzieścia minut później rezultat ustaliła Zuzanna Walczak.

Wiosną piłkarki Arkadiusza Domaszewicza powalczą o awans do Orlen Ekstraligi. Obecnie mają one zaledwie jeden punkt mniej od Checzy Marcusa Gdynia, która zajmuje premiowane awansem drugie miejsce. Należy jednak pamiętać, że identyczny dorobek punktowy, co wrocławianki ma Polonia Środa Wielkopolska, która rozegrała jedno spotkanie mniej. Najbliższym sparingowym rywalem Ślęzy będzie drugoligowe PTC Pabianice (27 stycznia, godz. 17, Kłokoczyce). Do rywalizacji ligowej piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska wrócą natomiast w pierwszy weekend marca. W 12. kolejce ich wyjazdowymi rywalkami będzie UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Bielawianka pierwszy tegoroczny mecz o stawkę rozegra dwa tygodnie wcześniej, bo 17 lutego. W 1/8 finału Orlen Pucharu Polski zespół ten zmierzy się z juniorkami Resovii Rzeszów. W lidze natomiast drużyna z Bielawy swój pierwszy pojedynek rozegra przeciwko HydroTruckowi Radom. Bielawianki wiosną czeka walka o pewne utrzymanie. Obecnie są one w tabeli na 10. miejscu, czyli ostatnim niezagrożonym spadkiem.

Sparing
Ślęza Wrocław – Bielawianka Bielawa 2:0 (0:0)
Szymańska 67′, Walczak 87′

Ślęza (1. połowa): Amelia Niedzielska, Oliwia Szewczyk, Dominika Woźniak, Julia Ciesielska, Wiktoria Tyza, Nikola Mieszczak, Natalia Krawczyk, Aleksandra Gruchała, Zuzanna Walczak (25’ Nikola Domaszewicz), Nikola Góra, Daria Matuszewska
Ślęza (2. połowa): Amelia Niedzielska (70’ Weronika Gorzelińska), Dominika Nowak (80’ Oliwia Szewczyk), Nikola Raszkowska, Katarzyna Gaber, Wiktoria Szymańska (77’ Wiktoria Tyza), Małgorzata Rogus, Jagoda Wróbel, Dasha Kravchuk, Nikola Domaszewicz, Karolina Larska, Zuzanna Walczak