[WIDEO] Paulina Dudek strzela, PSG przegrywa z AS Roma

Paris Saint-Germain bierze udział w towarzyskim AMOS Women’s French Cup. W półfinałowym meczu w ramach tego turnieju mistrzynie Francji przegrały 1:2 z AS Roma, wobec czego jutro w starciu o 3. miejsce zmierzą się z Olympique Lyon. Jedyną bramkę dla drużyny z Paryża zdobyła Paulina Dudek.

Pierwsze minuty tego spotkania przyniosły aż dwa trafienia. Publiczność ożywiła już po 120 sekundach gry Manuela Giugliano, która popisała się pięknym trafieniem z dystansu, nie dając najmniejszych szans Constance Picaud. Po kolejnych dwóch minutach było już 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najlepiej w powietrznej walce o pozycję spisała się Paulina Dudek, precyzyjnym uderzeniem głową doprowadzając do remisu. Warto także dodać, że w odróżnieniu do pierwszego letniego sparingu PSG, opaskę kapitańską zakładały dwie inne piłkarki, niż przed kilkoma dniami. Od pierwszych minut funkcję kapitana pełniła pozyskana w tym okienku z Barcelony Kheira Hamraoui, natomiast w drugiej połowie po jej zejściu, opaska trafiła na ramię Sary Däbritz.

To właśnie reprezentantka Niemiec mogła w drugiej połowie zanotować asystę. Po jej wrzutce lewą nogą futbolówka odbiła się od przeciwniczki, po czym trafiła wprost do Pauliny Dudek. Polka oddała strzał głową, który trafił jednak w poprzeczkę, przez co na tablicy nadal utrzymał się rezultat remisowy. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Roma już trzy minuty później wyprowadziła szybką kontrę, którą celnym uderzeniem przy bliższym słupku sfinalizowała Annamaria Serturini. Gol ten ustalił wynik na 2:1 dla ekipy z Włoch, co dało rzymiankom awans do finału AMOS Women’s French Cup. Tam zmierzą się one z Bayernem Monachium, który wczoraj wygrał 4:2 z Olympique Lyon w swoim półfinale. Oba przegrane francuskie kluby zagrają więc jedynie o trzecie miejsce w turnieju.