[WIDEO] Piękny gol Julii Matuschewski w meczu w liderem!

Julia Matuschewski tego lata postanowiła opuścić wreszcie Niemcy, przenosząc się do szwajcarskiego FC Basel. Reprezentantka Polski gra tam coraz lepiej, a w minionej kolejce popisała się piękną bramką z dystansu. Jej ekipa zremisowała z liderującym w tabeli FC Zürich 3:3.

24-latka w tym sezonie większość meczów zespołu z Bazylei rozpoczynała na ławce rezerwowych, lecz w minioną niedzielę przeciwko klubowi z Zurychu, można ją było obserwować w akcji od pierwszych minut. Decyzja ta okazała się niezwykle trafiona, bowiem wychowana w Niemczech reprezentantka naszego kraju w doliczonym czasie pierwszej połowy popisała się fantastycznym trafieniem z dystansu, który spowodował, że do przerwy na tablicy widniał remis 2:2. Było to pierwsze ligowe trafienie naszej rodaczki na szwajcarskich boiskach. Wcześniej Matuschewski strzelała tylko w ramach rozgrywek o krajowy puchar – przed miesiącem w spotkaniu 1/8 finału Schweizer Cup przeciwko SG Stans-Engelberg, 24-latka strzeliła aż pięć bramek, a Basel wygrało 8:0, awansując tym samym do ćwierćfinału Pucharu Szwajcarii.

Ostatecznie w niedzielę obie drużyny podzieliły się punktami, bowiem po zmianie stron zdołały jeszcze po razie umieścić piłkę w siatce. Julia Matuschewski przebywała na boisku do 63. minuty, kiedy zmieniła ją Mimoza Hamidi. FC Zürich pozostał na fotelu lidera, lecz jego przewaga nad broniącym tytułu Servette FC Natalii Padilli-Bidas stopniała do jednego punktu. FC Basel jest natomiast piąte, tracąc do pierwszej lokaty pięć “oczek”.