[WIDEO] Zobacz gola Eweliny Kamczyk w meczu z zespołem Kingi Szemik

FC Fleury 91, w barwach którego występują Ewelina Kamczyk i Dominika Grabowska, jest na dobrej drodze do debiutu w Lidze Mistrzyń. Trzecia obecnie siła francuskiej ekstraklasy w miniony weekend wygrała 3:1 ze Stade Reims Kingi Szemik. Wynik w drugiej połowie został ustalony przez “Kamyka”.

Była królowa strzelczyń Ekstraligi coraz lepiej radzi sobie w Division 1 Arkema. Polka jest motorem napędowym Fleury, który może wywalczyć sobie grę w eliminacjach UEFA Women’s Champions League. W sobotnim starciu z Reims Ewelina Kamczyk wybiegła w podstawowym skłądzie, podobnie jak Kinga Szemik, która strzegła bramki gospodyń. Aktualna reprezentantka Polski w pierwszej części gry skapitulowała dwukrotnie. Ostatni cios po przerwie zadała jej zawodniczka, która od dłuższego czasu powołania do drużyny Biało-Czerwonych nie dostaje.

W 74. minucie Rosemonde Kouassi solowym rajdem przedarła się lewym skrzydłem w pole karne rywalek i wyłożyła futbolówkę Ewelinie Kamczyk. Nasza rodaczka z czterech metrów nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem bezradnej w tej sytuacji Kingi Szemik. To już szóste ligowe trafienie Polki w obecnych rozgrywkach.

Fleury wygrało 3:1 i dzięki przegranej Paris FC z meczu z Olympique Lyon (0:2), to piłkarki prowadzone przez Fabrice’a Abriela są teraz na trzecim miejscu w tabeli, które daje udział w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Szczegóły “polskiego” meczu w Division 1 oraz pomeczowa wypowiedź Eweliny Kamczyk znajduje się TUTAJ.