Wielkie emocje w Myślenicach. Podział punktów w derbach Małopolski

Spotkanie Respektu z UJ Kraków zamykało ostatnią kolejkę grupową na południu. Obydwa zespoły walczyły o jak najwyższe miejsce. Od wyniku tego spotkania zależał również los Rolnika Głogówek.

Jako pierwsze bramkę strzeliły “Jagiellonki”, a autorką trafienia była Ewelina Bolko, która wykorzystała świetne podanie Justyny Maziarz i pokonała Justynę Waśko w dziesiątej minucie. W piętnastej minucie ponownie w roli asystentki Maziarz, dzięki której Bolko mocnym strzałem zza pola karnego podwyższa na 2:0. Więcej bramek w pierwszej odsłonie nie padło i to zespół z Krakowa schodził na przerwę z korzystnym rezultatem.

Druga połowa zaczęła się od naporu zespołu z Myślenic. Efektem tego zdobyta bramka kontaktowa w 23 minucie, a jej autorką Maria Dziadkowiec. Kilka minut później w zamieszaniu najwięcej w polu karnym zachowała Zuzanna Węglarz i doprowadziła do remisu. Mimo wielu akcji żadna ze stron nie trafiła do siatki rywalek i mecz zakończył się remisem, który sprawił że zespół “Jagiellonek” zagra w play off a Respekt wystąpi w barażach o utrzymanie.

Ekstraliga Futsalu – 10. kolejka
Respekt Myślenice – AZS UJ Kraków 2:2 (0:2)
Dziadkowiec 23`Węglarz 27′ – Bolko 10′ 15′

Sędziowie: Kamil Dumański, Rafał Gnutek

Żółte kartki: Bolko 7`, Ładocha 28`

Respekt: Waśko – Stojeba, Dziadkowiec, Topa K., Węglarz – Mentel, Kulpa, Topa M., Kuchta, Topa N., Bobowska, Misiura, Jurka

UJ: Syrek – Maziarz, Duszyk, Guzik, Bolko – Hynek, Soquessa, Gęślak, Ładocha, Kurkiewicz