Wiemy kiedy wystartują rozgrywki szczebla centralnego

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przedstawił terminarz Ekstraligi, I i II ligi. Zawodniczki Ekstraligi powrócą na boisko już 8 sierpnia, a I i II liga siedem dni później.

Przy ustalaniu terminarza brano pod uwagę harmonogram gier drużyn narodowych, które biorą udział w rozgrywkach międzynarodowych. W najwyższej klasie rozgrywkowej weźmie udział dwanaście zespołów, podobnie będzie na zapleczu Ekstraligi i w drugiej lidze (dwie grupy). Start drugiego etapu Pucharu Polski w którym wezmą udział 64 zespoły zaplanowano na czwartego listopada.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U-17 wystartują 5 września jednak szczegółowy terminarz zostanie podany po zatwierdzeniu przez UEFA kalendarza gier reprezentacji Polski do lat 17. W rozgrywkach CLJ weźmie udział dwadzieścia zespołów podzielonych na dwie grupy. W CLJ U-15 wezmą udział 32 zespoły podzielone na cztery 8 – zespołowe grupy.

Górnik Łęczna, który reprezentować będzie nasz kraj w Lidze Mistrzów weźmie udział w turnieju kwalifikacyjnym, który rozegrany zostanie w dniach 7-13 października.

Start III ligi i niższych zostanie ustalony po konsultacjach z Wojewódzki Związkami Piłki Nożnej.

 

Fot: PZPN

Inne wiadomości

NewsyNiemcyZagranica
InneNewsyZagranica

Dodaj komenntarz