Drużyna Ewy Pajor awansowała do finału Pucharu Niemiec

Lider Frauen Bundesligi VfL Wolfsburg pokonał w spotkaniu półfinałowym ostatni zespół 2.Bundesligi, Arminie Bielefeld i w meczu finałowym zmierzy się SGS Essen, które wygrało 3:1 z  Bayerem Leverkusen. Finał DFB-Pokal rozegrany zostanie 4 lipca w Koloni.

Mistrzynie Niemiec były zdecydowanym faworytem spotkania z Arminią, która utrzymanie zapewniła sobie ze względu na wstrzymanie rozgrywek zaplecza Frauen Bundesligi i decyzji związku dotyczącego braku spadków z 2.Bundesligi.

Wynik spotkania w 16. minucie otworzyła Dunka Pernille Harder, która wykorzystała rzut karny. Przed przerwą po raz drugi piłkę z siatki musiała wyciągać bramkarka zespołu z Bielefeldu, którą pokonała Pia-Sophia Wolter dla której było to drugie trafienie w drugim spotkaniu Pucharu Niemiec. Tuż po wznowieniu gry zespół z Wolfsburga podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisała się reprezentantka Portugalii Claudia Neto. Ta sama zawodniczka dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyła swoją drugą bramkę w spotkaniu. Wynik spotkania w 88. minucie ustaliła Sara Bjork Gunnarsdottir, która pojawiła się na boisku w 73. minucie. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości spędziła Ewa Pajor.

Puchar Niemiec – Półfinał
Arminia Bielefeld – VfL Wolfsburg 0:5 (0:1)
Harder 18′ (k), Wolter 38′, Neto 52′, 82′, Gunnarsdottir 88′

W drugim spotkaniu półfinałowym Bayer Leverkusen, którego barw bronić będzie od przyszłego sezonu Sylwia Matysik przegrał 1:2 z SGS Essen.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zespołu przyjezdnych, który już w trzeciej minucie spotkania objął prowadzenie po uderzeniu Ramony Petzelberg. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania piąty obecnie zespół Frauen Bundesligi podwyższył prowadzenie, a z bramki mogła się cieszyć 18-krotna reprezentantka Niemiec Jana Feldkamp. Nadzieję na korzystny rezultat dla zespołu gospodyń w 57. minucie wlała Merle Batyh, która strzeliła bramkę kontaktową. W ostatnich minutach gospodynie za wszelką cenę dążyły do wyrównania jednak to SGS Essen w czwartej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Lei Schuler zdobyły trzecią bramkę i przypieczętowały awans do finału DFB-Pokal.

Bayer Leverkusen – SGS Essen 1:3 (0:2)