fbpx

Wiemy kto poprowadzi mecz Polska – Mołdawia

Pozostały już tylko dwa dni do meczu reprezentacji Polski z Mołdawią w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Wiemy już, że pojedynek na stadionie Polonii Warszawa poprowadzi skład sędziowski z Holandii.

UEFA podała, że sędzią główną sobotniego meczu będzie Lizzy van der Helm. Pochodząca z Królestwa Niderlandów rozjemczyni jest arbitrem międzynarodowym od 2017 roku. W tym sezonie prowadziła już między innymi mecze jednego z turniejów kwalifikacyjnych Ligi Mistrzyń. Sobotni mecz biało-czerwonych będzie jej dopiero drugim spotkaniem reprezentacyjnym o punkty poprowadzonym jako sędzia główna. Jej debiut przypadł na pojedynek eliminacji Mistrzostw Świata, kiedy w 2018 roku Wyspy Owcze mierzyły się z Niemcami. Zdecydowanie większe doświadczenie van der Helm ma na chwilę obecną w „gwizdaniu” młodzieżowym kadrom narodowym. Zdarza jej się prowadzić również mecze mężczyzn, w trzeciej lidze Niderlandów.

Co ciekawe, polski zespół nie wygrał jeszcze meczu, który Holenderka sędziowała. Najgorzej wspominać może ją Medyk Konin, który w 2017 roku uległ Olympique Lyon aż 0:9 w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Van der Helm jednak była wówczas tylko sędzią techniczną. Jako arbiter główna prowadziła natomiast dwa ubiegłoroczne mecze reprezentacji Polski U-19. Biało-czerwone w eliminacjach Mistrzostw Europy przegrały wówczas 0:1 z Finlandią i zremisowały 2:2 z Belgią.

Asystentkami w sobotę będą Diana Snoeren i Bianca H.P. Scheffers, natomiast na sędzię techniczną wyznaczono Mariscę Overtoom. Pierwszy gwizdek na stadionie w Warszawie zabrzmi o godzinie 18:00. Transmisję telewizyjną z meczu Polska – Mołdawia będzie prowadzić TVP Sport.

 

fot. alphenseboys.nl

Other Articles

NewsyPolki za granicąPolskaReprezentacjaU-17

Leave a Reply