Kamerun bliższy awansu na Igrzyska Olimpijskie, rewanż już za pięć dni

Dzisiaj rozegrana została pierwsza połowa decydującego o awansie na Igrzyska Olimpijskie dwumeczu w strefie afrykańskiej. W korzystniejszej sytuacji przed rewanżem są piłkarki Kamerunu, które wygrały przed własną publicznością z Zambią 3:2.

To przyjezdne jednak jako pierwsze pokonały bramkarkę rywalek w dzisiejszym meczu. W 36. minucie na listę strzelczyń wpisała się Grace Chanda. Radość Zambijek trwała jednak tylko cztery minuty, bowiem do remisu jeszcze w pierwszej połowie doprowadziła napastniczka norweskiej Vålerengi, Ajara Nchout. Na długo wyczekiwanie prowadzenie Kamerunki po raz pierwszy wyszły dopiero w 72. minucie dzięki bramce Gabrielle Onguene. Tym razem błyskawicznie odpowiedziały przyjezdne, a po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Chanda. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. Drugiego gola zanotowała występująca w CSKA Moskwa Gabrielle Onguene i dzięki niej kadra „Nieposkromionych Lwic” ma jednobramkową przewagę przed spotkaniem rewanżowym.

Po raz drugi reprezentacje te spotkają się w najbliższy wtorek, 10 marca na terenie Zambii. Zwycięzca dwumeczu zapewni sobie bezpośredni awans na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Przegrany natomiast wciąż będzie miał szanse, by wystąpić na przełomie lipca i sierpnia na Olimpiadzie. W kwietniu zespół ten czekać będzie bowiem dwumecz z drugim zespołem Ameryki Południowej – Chile.