Wierzbowianka Wierzbno w Finale Four

Po ubiegłotygodniowym remisie 2:2 w Koniuszy, Dziś po dogrywce Wierzbowianka Wierzbno pokonała drużynę AZS UG Gdańsk 4:3 i awansowała do najlepszej czwórki w kraju.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. Prawdzie emocje kibice zgromadzenie mieli w drugiej części. W 27 minucie przyjezdne objęły prowadzenie po strzale Patrycji Sarapaty.  Zaledwie minutę później Wierzbowianka  podwyższyła wynik a na listę strzelczyń ponownie wpisała się Patrycja Sarapata.

W 32 minucie bramkę kontaktową zdobył AZS po trafieniu z bliskiej odległości Pauli Zawistowskiej, która piłkę po dośrodkowaniu  z lewej strony boiska piłkę kolankiem umieściła w bramce Wierzbowianki.  Po bramce kontaktowej do ataku zabrały się zawodniczki z  Gdańska i po grze z bramką na połowie przeciwnika w 34 minucie wypracowały świetną sytuacje po której Paula Zawistowska zdobyła drugą bramkę dla swojego zespoły.  Kilka sekund później Wiktoria Słowy  pokonuję Alicje Bzowską i pierwszy raz w tym spotkaniu gospodynie wyszły na prowadzenie.  Ale to nie koniec emocji w gdańskiej hali. Na minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu Zofia Śmietana doprowadziła do remisu.  Do wyłonienia zwycięscy tej pary ćwierćfinałowej potrzebna była dogrywka, w której zobaczyliśmy jedną bramkę autorstwa Nicole Jendrzejczyk, dzięki której beniaminek Wierzbowianka Wierzbno uzyskała awans do Finału Four.

O pierwszym spotkaniu pomiędzy zespołami z Gdańska i Wierzbna przeczytacie TUTAJ.