Wolfsburg pewnie kroczy w stronę mistrzostwa Niemiec, 64 minuty Ewy Pajor

Pewne zwycięstwo po powrocie do gry zanotował dzisiaj VfL Wolfsburg. W meczu 17. kolejki Frauen Bundesligi „Wilczyce” pokonały 4:0 FC Köln i umocniły się na fotelu lidera niemieckiej ekstraklasy.

Ewa Pajor jak zwykle wybiegła w podstawowym składzie Wolfsburga, natomiast Agata Tarczyńska nie załapała się do meczowej kadry pierwszego zespołu. Co ciekawe, w bramce gospodyń stanęła dzisiaj Friederike Abt, dla której był to dopiero drugi mecz w zielonych barwach. Dotychczasowa numer jeden między słupkami mistrzyń Niemiec, Hedvig Lindahl przesiedziała cały mecz na ławce rezerwowych. Reprezentantka Szwecji latem odchodzi z klubu po wygaśnięciu kontraktu, a w przyszłym sezonie bramki Wolfsburga ma strzec Katarzyna Kiedrzynek.

Gospodynie objęły prowadzenie w 33. minucie po tym jak rzut karny pewnie wykorzystała Pernille Harder. Chwilę przed zejściem do szatni na 2:0 podwyższyła Svenja Huth. Po zmianie stron znacznie bardziej aktywna była Ewa Pajor, która nie miała jednak dzisiaj szczęścia. Najbliżej umieszczenia piłki w siatce reprezentantka Polski była po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Przy jednym próbowała nawet uderzenia przewrotką, lecz to nie ona została autorką kolejnych goli w pojedynku z przedostatnią ekipą żeńskiej Bundesligi.

Wolfsburg miał już niemal pewne zwycięstwo, a więc w 64. minucie za Ewę Pajor na placu gry pojawiła się nominalna obrończyni, Noëlle Maritz. Kilkadziesiąt sekund później „Wilczyce” podwyższyły zresztą przewagę dzięki bramce Alexandry Popp. Dotrzymanie prowadzenia stało się dla gospodyń jeszcze łatwiejsze, bowiem od 76. minuty drużyna z Kolonii grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Amber Barrett. 120 sekund później wynik meczu na 4:0 ustaliła Harder, umacniając się tym samym na szczycie klasyfikacji strzelczyń Frauen Bundesligi. Reprezentantka Danii ma już na swoim koncie 24 gole.

Już w najbliższą środę Wolfsburg zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec z FSV Gütersloh. W najbliższej, 18. kolejce ligowej klub Ewy Pajor i Agaty Tarczyńskiej zmierzy się natomiast z FFC Frankfurt.