fbpx

Wszystko jasne – to one zagrają w przyszłym sezonie ligi mistrzyń świata

W październiku ubiegłego roku oficjalnie potwierdzono dołączenie nowej, dziesiątej drużyny do National Women’s Soccer League. Początkowo było jedynie wiadomo, że zespół swoją siedzibę będzie miał w Louisville. Spekulowano, że klub nazywał się będzie Proof, lecz teraz wiemy już, że ekipa, która w przyszłym roku rozpocznie zmagania w NWSL to Racing Louisville FC.

Aktualnie w profesjonalnej lidze w kraju piłkarskich mistrzyń świata gra dziewięć drużyn – Chicago Red Stars, Houston Dash, North Carolina Courage, OL Reign, Orlando Pride, Portland Thorns, Sky Blue, Utah Royals oraz Washington Spirit. W 2021 roku do tego grona dołączy klub ze stanu Kentucky.

Racing Louisville grać będzie na niemal 12-tysięcznym Lynn Family Stadium, którego budowę ukończono w marcu tego roku. Racing, podobnie jak cztery inne ekipy z NWSL jest właścicielsko ściśle powiązany z męską drużyną. W przypadku nowej franczyzy w profesjonalnej lidze kobiet chodzi o drugoligowy Louisville City FC.

Amerykańska National Women’s Soccer League wystartowała w 2013 roku. Aktualnym mistrzem jest zespół North Carolina Courage. Tegoroczny sezon jeszcze nie wystartował, co zaplanowane było na połowę kwietnia. Od 6 maja większość piłkarek może trenować indywidualnie w klubowych ośrodkach. Nieoficjalnie mówi się, że władze ligi chcą rozpocząć rozgrywki w końcówce czerwca przy zamkniętych trybunach, lecz wszystko zależeć będzie od epidemii koronawirusa, która jak wiemy największe żniwo zbiera właśnie w USA.

Other Articles

HiszpaniaNewsyZagranica
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply