fbpx

Była kapitan definitywnie odchodzi z Barcelony

FC Barcelona planuje już wzmocnienia na nowy sezon, ale dowiadujemy się również o rozstaniach z klubem. Definitywnie z „Dumą Katalonii” żegna się Marta Unzué, która po wygaśnięciu kontraktu na stałe zwiąże się z Athletikiem Bilbao.

31-letnia defensywna pomocniczka jest drugą piłkarką z największą liczbą występów w koszulce Barcelony w historii. Grając w tym klubie od 2006 roku po transferze z Osasuny Pampeluna zdołała zanotować aż 360 występów we wszystkich rozgrywkach. W latach 2015-2017 nosiła opaskę kapitańską „Barçy”. Niedługo potem straciła na dobre miejsce w podstawowym składzie i w połowie 2018 roku udała się na dwuletnie wypożyczenie do Bilbao. Latem jej kontrakt z Barceloną wygasa i doświadczona piłkarka zadecydowała, że zwiąże się na stałe z klubem, którego barwy reprezentowała przez dwa ostatnie sezony.

W zakończonych w środę rozgrywkach Primera Iberdrola Unzué wystąpiła w 15 spotkaniach, strzeliła jedną bramkę. Athletic Club uplasował się na piątym miejscu w tabeli. Pomocniczka związała się z tym klubem 2-letnim kontraktem. Kraj Basków ma natomiast niebawem opuścić utalentowana reprezentantka Hiszpanii, którą interesują się między innymi PSG i FC Barcelona, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. fcbarcelona.com

Other Articles

Leave a Reply